Intermarche wstrzymuje zakup rosyjskich i białoruskich towarów

Intermarche wstrzymuje zakup rosyjskich i białoruskich towarów

Grupa Muszkieterów wyraża solidarność z ludźmi dotkniętymi nieuzasadnioną agresją na Ukrainę. Wyrazem tego wsparcia jest decyzja o rezygnacji z zakupów towarów pochodzących z Rosji i Białorusi.

W związku z najazdem sił rosyjsko-białoruskich na terytorium Ukrainy, Grupa Muszkieterów w geście solidarności z narodem ukraińskim zmienia asortyment dostępny w sklepach Intermarché. 1 marca centrala zakupowa sieci podjęła decyzję o wstrzymaniu zakupu towarów wyprodukowanych na terytorium Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi.

Cały świat stanął w obliczu decyzji dotyczącej reakcji na agresję rosyjską na Ukrainę. Grupa Muszkieterów stanowczo sprzeciwia się dokonanej inwazji, wspierając Ukraińców w tak trudnym dla nich czasie. Poza zbiórkami prowadzonymi na terenie sklepów sieci oraz wsparciem organizacji pomocowych, centrala zakupowa sieci Intermarché wstrzymuje zakup produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego.

Tomasz Waligórski, stojący na czele Intermarché

Poza ograniczeniem oferty produktów centrali zakupowej, Intermarché rekomenduje niezależnym przedsiębiorcom prowadzącym sklepy Intermarché, aby również wstrzymali oni zamawianie kupowanych we własnym zakresie produktów pochodzących z Rosji i Białorusi.

Reklama