Transporty od Żabki wyruszyły na granicę. Pomagają też franczyzobiorcy

Transporty od Żabki wyruszyły na granicę. Pomagają też franczyzobiorcy

Żabka informuje o postępach w akcjach pomocowych dla obywateli Ukrainy dotkniętych wojną. 27 lutego na granicę wyruszyły dwa auta dostawcze, w których znajduje się w sumie 31 ton żywności, środków higienicznych i wody dla około 34 tys. potrzebujących osób.

W pomoc dla Ukrainy zaangażowali się także franczyzobiorcy sieci z Przemyśla, Hrubieszowa, Oleszyc, Ustrzyk Dolnych oraz Tomaszowa Lubelskiego. Detaliści rozdają w swoich sklepach ciepłe napoje i przekąski wszystkim potrzebującym. Jak informuje Żabka, pomoc organizują franczyzobiorcy w całym kraju organizując zbiórki oraz dostarczając towar własnymi autami na granicę.

Przeczytaj też:

"Nasza logistyka działa na najwyższych obrotach, bez nich nie udałoby się tak szybko wszystkiego zorganizować!" – informuje Żabka.

27 lutego o godzinie 10:00 na granicę ukraińsko-polską wyruszył transport, który zapewni jedzenie, środki higieniczne oraz wodę dla ok. 34 tys. osób. Jak informuje Żabka, jeszcze tego samego dnia w nocy na granicę dotrze dodatkowy transport 10 tys. kanapek, wody i przekąsek organizowanych we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą. Dostawa zostanie dostarczona na przejścia graniczne Hrebenne-Rawa Ruska oraz Dołhobyczów-Uhryniw.

 

Reklama