Kolejne firmy wycofują się z Ukrainy. Chodzi o bezpieczeństwo pracowników

Kolejne firmy wycofują się z Ukrainy. Chodzi o bezpieczeństwo pracowników

Kolejne międzynarodowe firmy decydują o wstrzymaniu swojej działalności na terenie Ukrainy. Wśród producentów, którzy zdecydowali o zamknięciu swoich zakładów na terytorium Ukrainy znaleźli się już m.in. Coca-Cola HBC i Carlsberg.

Coca-Cola zamyka swoją fabrykę na Ukrainie

Rzecznik prasowy Coca-Cola HBC poinformował o zamknięciu rozlewni napojów bezalkoholowych na Ukrainie. Firma poprosiła ukraińskich pracowników o pozostanie w domach. 

Mondelez bierze pod uwagę zamknięcie fabryk

Mondelez International Inc. zdecyduje o zamknięciu swoich fabryk w Rosji i na Ukrainie jeśli napięcia staną się zbyt niebezpieczne – przekazał Reuters dyrektor generalny Dirk Van de Put. Jak dodaje, najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, a jeśli firma będzie musiała w związku z tym zamknąć fabryki, to zrobi to.

Nestlé monitoruje sytuacje

Działalność trzech fabryk Nestlé na Ukrainie na ten moment przebiega bez zmian. Jednak, jak zaznacza firma, sytuacja jest monitorowana, a najważniejszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo i ochrona pracowników. Nestlé informuje, że Grupa ma w planach zachowanie ciągłości działania, by zapewnić dostawy produktów do konsumentów.

Carlsberg wstrzymuje produkcję

Działalność swoich browarów na Ukrainie wstrzymał Carlsberg. Trzy z nich, zlokalizowane w Kijowie i Zaporoże, zostały zamknięte z powodu inwazji rosyjskiej. Natomiast działalność zakładu we Lwowie została wstrzymana z powodu odcięcia dostaw gazu ziemnego. Producent poinformował swoich pracowników w Ukrainie, aby pozostali w domach.

Reklama