McDonald's i Uber wstrzymują działalność na Ukrainie

McDonald's i Uber wstrzymują działalność na Ukrainie

W następstwie narastającego niebezpieczeństwa związanego z atakiem Rosji na Ukrainę, w kraju swoją działalność zawieszają McDonald's i Uber. Wcześniej o zamknięciu wszystkich swoich sklepów poinformował także polski producent odzieży LPP.

O wstrzymaniu działalności wszystkich restauracji McDonald's na terenie Ukrainy poinformował dziś rano restaurator w mediach społecznościowych. Restauracje zostały zamknięte dla bezpieczeństwa pracowników, którzy powinni zostać w domach ze swoimi bliskimi – poinformował McDonald's.

Jak donosi portal interfax.com.ua, na terenie Ukrainy przestał także działać Uber. Firma w oświadczeniu skierowanym do pasażerów z Kijowa poinformowała, że obecnie podróż z Uberem w tym regionie nie jest dostępna. Jak wyjaśniło serwisowi centrum prasowe Ubera, usługa została tymczasowo zawieszona w związku z rosnącymi napięciami geopolitycznymi. "Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników aplikacji jest naszym najwyższym priorytetem. Nadal monitorujemy okoliczności i mamy nadzieję, że jest to sytuacja tymczasowa” – przekazała firma.

Reklama