Grupa Chorten liczy już ponad 2 tys. placówek w całej Polsce

Grupa Chorten liczy już ponad 2 tys. placówek w całej Polsce

Grupa Chorten rozpoczynała w 2009 roku z zaledwie 20 sklepami spożywczymi na podlasiu. Obecnie rozbudowana sieć liczy już ponad 2 tys. placówek partnerskich w różnych województwach. A to jeszcze nie koniec ekspansji.

Grupa Chorten, wywodząca się z województwa podlaskiego, w końcówce 2020 roku osiągnęła zasięg ogólnopolski. To właśnie wtedy Grupa ruszyła na południe i zachód kraju, zyskując tam ponad 100 punktów handlowych. Tylko w 2021 roku powiększyła się o kolejne 150 sklepów partnerskich w całym kraju. Obecnie Grupa Chorten liczy już 2200 sklepów. 

Wspólnie realizujemy akcje promocyjne, łączy nas wspólne logo, doradzamy naszym partnerom, jak efektywnie zarządzać sklepem. Nie ingerujemy natomiast w zarządzanie całą placówką. Nasza działalność polega przede wszystkim na tym, by stworzyć pomost współpracy między detalistami a producentami.

Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten

Warunki współpracy proponowane przez Grupę Chorten cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli sklepów. Po pierwsze mogą oni liczyć na korzystne umowy handlowe z producentami i dystrybutorami, których sami nie byliby w stanie wynegocjować. Po drugie nadal mają dużą niezależność w prowadzeniu własnych punktów handlowych.

Grupa Chorten nie zwalnia tempa ekspansji

Polska Grupa Sklepów Spożywczych w 2020 roku osiągnęła zasięg ogólnopolski. Obecnie liczba placówek partnerskich wynosi dokładnie 2220 punktów. Najwięcej sklepów pod logo z drzewkiem dębu można spotkać w województwie podlaskim, skąd wywodzi się Grupa Chorten. Dużo placówek handlowych jest też w województwach mazowieckim czy lubelskim.

Ekspansja trwa we wszystkich regionach kraju. Na zwiększenie jej efektywności ma też wpłynąć połączenie sił Grupy Chorten i Pro-Detalu. W tym celu powołano do życia spółkę Chorten PD, która swym zasięgiem obejmuje województwa dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Odpowiada ona za koordynowanie współpracy z dotychczasowymi partnerami, jak również za dalsze rozprzestrzenianie się na zachodzie kraju.

To też może Cię zainteresować:

Niemal każdego dnia niezależni detaliści decydują się na podpisanie umów z Grupą Chorten. Kolejne sklepy pod logo z drzewkiem dębu pojawią się w najbliższym czasie w Warszawie, Toruniu, Lublinie.

Nasze sklepy wyróżnia przede wszystkim bogata oferta produktów świeżych. Dołączają do nas niezależni detaliści, którzy decydują się na otwarcie nowego sklepu, jak też tacy, którzy już prowadzący po kilka punktów handlowych. Konsolidacja polskiego handlu daje większe szanse na rozwój.

Sylwia Olechno

 

 

Reklama