Eurocash ujawnia poufną informację. Spółka prowadzi rozmowy z inwestorami

Eurocash ujawnia poufną informację. Spółka prowadzi rozmowy z inwestorami

Zarząd Eurocash przekazał opóźnioną informację poufną. Dotyczy ona rozpoczętych we wrześniu 2021 roku rozmów z inwestorami. Spółka udostępniła im możliwość zbadania stanu finansowego i prawnego Grupy.

Największy dystrybutor spożywczy w Polsce poinformował o wstępnych negocjacjach z inwestorami. Jak się okazuje, te trwały już od września ubiegłego roku. Jak wyjaśnia spółka, wcześniejsze upublicznienie informacji mogłoby negatywnie wpłynąć na przebieg negocjacji i wywołać spekulacje wśród interesariuszy. Jak zaznacza Grupa, rozmowy obecnie znajdują się na wstępnym etapie, a "prawdopodobieństwo ustalenia ostatecznych warunków jakiejkolwiek transakcji nie jest jeszcze pewne".

Jak się okazuje, firma przechodzi większe przemiany, niż mogłoby się wydawać. Zaledwie kilka dni temu Eurocash poinformował o ważnych zmianach personalnych w zarządzie. Na przestrzeni zaledwie dwóch miesięcy z zarządu spółki odeszły trzy osoby. Luis Amaral z początkiem 2022 roku przestał pełnić funkcję prezesa zarządu Eurocash. Z kolei zaledwie dzień przed upublicznieniem informacji o negocjacjach z inwestorami, firma poinformowała o odejściu Rui Amarala oraz Noela Colletta.

 

Reklama