Zmiany na szczycie w Eurocash. Dwie nowe twarze w zarządzie

Zmiany na szczycie w Eurocash. Dwie nowe twarze w zarządzie

Rui Amaral oraz Noel Collett odchodzą z zarządu Eurocash. Rada Nadzorcza spółki powołała już do zarządu dwóch menedżerów z wieloletnim doświadczeniem – Tomasza Polańskiego oraz Dariusza Stolarczyka. 

Rui Amaral był związany ze spółką od 2004 roku. Po odejściu z zarządu nadal będzie zaangażowany w podejmowanie kluczowych decyzji mających wpływ na dalszą strategię rozwoju Grupy – jako doradca zarządu. Po złożeniu rezygnacji z pełnionej funkcji z zarządu Eurocash odchodzi także Noel Collett. W spółce od początku 2020 roku odpowiadał za segment detaliczny. Jego miejsce na tym stanowisku zajmie Dariusz Stolarczyk. 

Chciałbym serdecznie podziękować Ruiemu Amaral za wszystko, co uczynił dla Grupy Eurocash. Nie sposób opisać wkład Ruiego w jej rozwój, albowiem jako jeden z jej głównych architektów u boku Luisa Amarala jest on jednym z fundamentów, na którym opiera się cały jej sukces. (...) Bardzo dziękuję również Noelowi Collett za jego czynny wkład w pracę Zarządu Eurocash. Naznaczony doświadczeniem pandemii, czas w którym Noel sprawował tę funkcję z pewnością nie należał do łatwych, w szczególności w odniesieniu do najbliższych, tym bardziej zrozumiała jest chęć Noela, by skupić się na rodzinie w jego rodzimej Anglii.

Paweł Surówka, prezes zarządu Eurocash

Nowe twarze w zarządzie Eurocash

W zarządzie Eurocash od 1 lutego br. zasiądzie dwóch menedżerów z wieloletnim doświadczeniem. Tomasz Polański będzie bezpośrednio nadzorował obszar działalności hurtowej. Z kolei Dariusz Stolarczyk będzie bezpośrednio nadzorował obszar działalności detalicznej prowadzonej w ramach Delikatesów Centrum, obejmującej zarówno sklepy własne, jak i działalność franczyzową.

Dziękuję Radzie Nadzorczej, że przychyliła się do mojej prośby powołania do Zarządu Tomasza Polańskiego i Dariusza Stolarczyka, dwóch osób wywodzących się z serca biznesu firmy, tym samym popierając moją inicjatywę zwiększenia nadzoru operacyjnego całej Grupy przez Zarząd.

Paweł Surówka

Jak zapowiada Paweł Surówka, zarząd w nowym składzie przystąpi do wypracowania nowej strategii dla Grupy Eurocash na 2025 rok. Jej upublicznienie ma mieć miejsce jeszcze przed końcem drugiego kwartału.

Tomasz Polański i Dariusz stolarczyk – kim są nowi członkowie zarządu Eurocash?

Tomasz Polański jest związany z Grupą Eurocash od 1999 roku, w tym czasie zdobywał doświadczenie w branży FMCG. Od 2009 roku zarządza jednostkami biznesowymi Grupy Eurocash – początkowo Eurocash Serwis, a od 2013 r. Eurocash Dystrybucja. Jako dyrektor generalny odpowiadał za tworzenie i realizację strategii tej jednostki biznesowej. W Eurocash Dystrybucja brał także udział w procesie hurtowej digitalizacji sprzedaży poprzez platformę eurocash.pl, która jest największą platformą e-commerce na polskim rynku hurtowym.

Tomasz Polański jak nikt inny zna wszystkie aspekty biznesu hurtowego Grupy Eurocash. Jako Dyrektor Zarządzający Eurocash Dystrybucja prowadził nie tylko najbardziej dochodową jednostkę Grupy Eurocash, ale przede wszystkim istotnie przyczynił się do jej dynamicznego wzrostu.

Paweł Surówka

Jako członek zarządu Eurocash Tomasz Polański będzie bezpośrednio nadzorował obszar działalności hurtowej (obejmujący m.in. takie formaty i koncepty jak Eurocash Dystrybucja, Eurocash Cash & Carry, Eurocash Serwis, Eurocash.pl czy Faktoria Win).

Dariusz Stolarczyk posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania, w tym pełniąc kluczowe funkcje zarządcze i nadzorcze w spółkach kapitałowych. W 2018 r. dołączył do Grupy Eurocash jako prezes zarządu spółki Eurocash Serwis i doprowadził do znaczącego zwiększenia jej sprzedaży, poprawy rentowności i zwiększenia udziałów rynkowych.

Z kolei Dariusz Stolarczyk, jako dyrektor zarządzający Eurocash Serwis, nie tylko prowadził największą pod względem przychodów jednostkę grupy, ale również dynamicznie ją rozwijał poprzez zdobywanie kolejnych udziałów w rynku i zbudowanie nowoczesnej organizacji sprzedażowej opartej na całościowej relacji z klientami, sprzedaży elektronicznej i istotnie lepszej współpracy w ramach Grupy Eurocash.

Paweł Surówka

W zarządzie Eurocash Dariusz Dtolarczyk będzie bezpośrednio nadzorował obszar działalności detalicznej prowadzonej w ramach Delikatesów Centrum obejmującej zarówno sklepy własne, jak i działalność franczyzową.

Reklama