Coca-Cola zredukuje do zera emisje netto do 2040 r.

Wieloletnie partnerstwo z firmą CHEP wpisuje się w strategię Coca-Cola „Net Zero 2040”, polegającą na osiągnięciu zerowej emisji netto do roku 2040. Obie firmy nie ustają we wspólnym zaangażowaniu na rzecz ograniczenia emisji CO2.

Współpraca Coca-Cola HBC z dostawcą zrównoważonych rozwiązań dla logistyki, firmą CHEP, trwa w Polsce już od ponad 10 lat. Dziś nabiera nowego znaczenia wobec ogłoszenia przez giganta sektora napojowego strategii osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku.

Palety wielokrotnego użytku pozwoliły zredukować emisję CO2 o 521 ton w 2021 roku

Samo korzystanie z rozwiązań poolingowych CHEP, w ramach których wynajmowane palety są współdzielone i ponownie wykorzystywane, pozwala na wymierne korzyści środowiskowe. Dzięki dłuższemu cyklowi życia palet CHEP, Coca-Cola HBC może redukować emisję CO2, zużywać mniej drewna i generować mniej odpadów, co znacząco przekłada się na ograniczenie zarówno kosztów operacyjnych firmy, jak i jej negatywnego wpływu na środowisko.

Za sprawą palet wielokrotnego użytku CHEP (w tym neutralnej węglowo ćwierćpalety 600x400) spółka CC HBC  tylko w 2021 roku była w stanie ograniczyć emisje dwutlenku węgla o 521 ton (równowartość 12 kursów w pełni załadowanej ciężarówki dostawczej wokół Ziemi). Włączenie palet CHEP w łańcuchy dostaw firmy oszczędziło także 450 drzew potrzebnych na produkcję nowych palet oraz zredukowało generowane odpady o 68 ton

Coca-Cola HBC szuka partnerów, którzy pomogą firmie osiągnąć zerową emisje netto w całym łańcuchu wartości

W październiku ub.r. Coca-Cola Hellenic ogłosiła swoje nowe zobowiązania. Jak informuje Ksenja Todić, dyrektor łańcucha dostaw w Polsce i krajach bałtyckich Coca-Cola HB, zakładają one zredukowanie do zera emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. "Z tego względu poszukujemy partnerów, którzy mają zbieżne cele" – dodaje.

Jednym z partnerów jest firma CHEP, lider zrównoważonych rozwiązań dla logistyki, która osiągnęła już neutralność węglową swoich operacji (zakres 1 i 2) mierzoną wg protokołu Greenhouse gas (GHG). Coca-Cola we współpracy z CHEP przybliża się do zapowiedzianej redukcji emisji CO2 w transporcie o 25% do roku 2030.

Na polu naszej współpracy z Coca-Coca HBC zdołaliśmy wypracować wzajemne wsparcie i zaufanie, które pozwoli nam dalej wspólnie dążyć do osiągania wymiernych korzyści środowiskowych. Koncentrujemy się na budowaniu długofalowych relacji z naszymi klientami, aby jeszcze skuteczniej pomagać w ograniczaniu emisyjności ich łańcuchów dostaw, a także zapewniać wydajność ich firmom jako całości. 

Izabella Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna na Polskę i kraje bałtyckie, CHEP

Źródło: informacja prasowa

Reklama