Piątnica wprowadza do swojej oferty pierwsze napoje roślinne

Piątnica wprowadza do swojej oferty pierwsze napoje roślinne

OSM Piątnica wchodzi w segment napojów roślinnych. Już w styczniu, pod marką Piątnica Roślinna, pojawią się 2 warianty smakowe napojów roślinnych: owsiane i sojowe.

Rosnąca popularność żywności pochodzenia roślinnego, a zwłaszcza roślinnych zamienników mleka, jest obecnie jednym z wiodących trendów konsumenckich. Piątnica, jako najsilniejsza marka nabiałowa w Polsce i synonim najwyższej jakości produktów, odpowiada na tę potrzebę, uzupełniając ofertę o napoje roślinne. Dzięki temu po produkty z Piątnicy mogą sięgnąć konsumenci o różnych preferencjach żywieniowych.

Roślinne napoje w portfolio OSM Piątnica

Nowe napoje roślinne z Piątnicy cechuje prosty skład. Dzięki wykorzystaniu naturalnych składników wyróżniają się delikatnie słodkim smakiem (bez dodatku cukru) oraz idealną konsystencją zbliżoną do mleka krowiego.

Napoje roślinne, tak jak wszystkie produkty OSM Piątnica, tworzone są z dbałością o najwyższą jakość. Dlatego są tak smaczne i sprawdzają się w wielu zastosowaniach kulinarnych równie dobrze jak klasyczne mleko. Doskonale łączą się z kawą, znakomicie nadają się do przyrządzania koktajlu czy owsianki, wzbogacają smak naleśników oraz wypieków.

Skład napojów roślinnych OSM Piątnica

Nowe napoje od OSM Piątnica zawierają w swoim składzie wyłącznie cztery elementy: wodę, owies Bio 11,6%, olej słonecznikowy oraz sól morską.

W 100 g produktu znajduje się jedynie 37 kcal. Wartości odżywcze w 100 g prezentują się następująco:

  • białko 0,4 g;
  • węglowodany 6,0 g (w tym cukry: 4,1 g);
  • tłuszcze 1,3 g (w tym tł. nasycone: 0,3 g).
Reklama