OSM Piątnica stawia na doskonały smak, autentyczność i jakość produktów

OSM Piątnica stawia na doskonały smak, autentyczność i jakość produktów

Nabiał to kategoria, w której konkurencja między producentami jest niezwykle silna. Dlatego tak istotne jest reagowanie na trendy, innowacyjne podejście do produktu czy przemyślana oferta sezonowa. O wyjątkowym portfolio opowiada Tomasz Głasek, Dyrektor Handlowy w OSM Piątnica.

Jak wygląda aktualna oferta OSM Piątnica. Czy możemy spodziewać się jakichś nowości?

Oferta produktowa OSM Piątnica jest bardzo szeroka, dzięki czemu konsumenci znajdą w niej wiele produktów odpowiadających ich aktualnym potrzebom. Posiadamy uniwersalne produkty takie jak świeże mleko, jogurty naturalne, twarogi, serki śmietankowe czy kultowy już serek wiejski. Są to pyszne i sycące propozycje nie tylko na śniadanie, które możemy przygotować w wersjach na słodko lub wytrawnie.

Oprócz tego oferujemy naszym konsumentom szereg produktów funkcjonalnych – zawierających większą ilość białka. Obserwujemy, iż poszukują oni nie tylko doskonałego smaku, ale też dodatkowych właściwości, które wspierają aktywny styl życia i zapewniają uczucie sytości na dłużej. W tej kategorii znajduje się m.in. serek wiejski wysokobiałkowy czy Skyr – jogurt typu islandzkiego dostępny w kubeczku oraz w wersji pitnej, zamknięty w poręcznej butelce. Wychodzimy też naprzeciw potrzebom osób z nietolerancjami, dlatego w naszej ofercie można również znaleźć warianty najpopularniejszych produktów – serka wiejskiego i mleka – bez laktozy. Dla konsumentów szczególnie zwracających uwagę na kwestie ekologiczne, Piątnica proponuje całą serię produktów BIO, w tym świeże mleko, serek wiejski, twaróg, śmietanę i jogurt.

Nowości w ofercie to serki homogenizowane, które szybko zyskały uznanie konsumentów, a także koktajle z białkiem serwatkowym, w naturalny sposób odżywiające i regenerujące organizm. W OSM Piątnica na bieżąco reagujemy na trendy konsumenckie. Staramy się konstruować naszą ofertę tak, aby klienci ceniący najwyższą jakość składników i naturalną żywność, znaleźli u nas produkty, których obecnie poszukują.

Co jest szczególnie polecane w okresie przed świętami Bożego Narodzenia? Które z produktów to „must have” każdego detalisty?

W okresie przedświątecznym i świątecznym Polacy w swojej kuchni stawiają już nie tylko na tradycję, ale coraz częściej i odważniej poszukują pewnej nuty różnorodności. Przed Bożym Narodzeniem zauważamy wzmożone zainteresowanie właśnie takimi produktami jak twarogi, szczególnie Twarogiem sernikowym 1 kg, który jest doskonałą bazą do wypieków. Oprócz tego klienci sięgają po produkty, które stanowią dodatek do rozmaitych potraw, ciast, deserów oraz sosów. Są to m.in. śmietana 18% oraz słodkie śmietanki 30% i 36%. Ta ostatnia, ze względu na najwyższą zawartość tłuszczu, idealnie sprawdza się w przypadku kremów. Będąc w obszarze deserów, dużą popularnością cieszy się także serek Mascarpone z Piątnicy, który również dodawany jest do ciast, serników czy babeczek, ceniony przez konsumentów za kremową konsystencję oraz czysty, śmietankowy smak.

Co wyróżnia Państwa firmę spośród konkurencji?

W OSM Piątnica od początku stawiamy na doskonały smak, autentyczność i jakość naszych produktów, co wyraża się stosowaniem najwyższej jakości surowców oraz krótkim składem. Wiemy, że klienci zwracają uwagę na pochodzenie produktów oraz na to, by etykieta pozbawiona była sztucznych składników. Jesteśmy konsekwentni w tych działaniach i trzymamy się kierunku, który sobie obraliśmy – takie podejście realizujemy także wprowadzając kolejne nowości. Widać to doskonale np. w przypadku jogurtu Skyr, który zyskał wielką przychylność klientów, czy jogurtu dla dzieci Piątuś – jako propozycji dla najmłodszych, z dziarskim Łosiem i jego przyjaciółmi. Produkt ten szczególnie ceniony jest przez rodziców, jako udane połączenie smaku z prostym i naturalnym składem. Klienci nie znajdą w nim syropu glukozowego, sztucznych barwników i aromatów.

Które produkty cieszą się największym powodzeniem?

W OSM Piątnica oferujemy konsumentom produkty, które wpisują się w ich codzienne wybory żywieniowe. Dzięki temu rotują one na bardzo podobnym poziomie przez cały rok i są chętnie kupowane, dlatego trudno wskazać ten, który cieszy się największym powodzeniem. Od lat naszym flagowym bestsellerem jest Serek Wiejski, stale popularne są śmietany, twarogi, mleko – używane w większości polskich domów, hitem handlowym jest ostatnio także Skyr pitny. Mamy bardzo stabilną pozycję na rynku, co zawdzięczamy zaufaniu naszych klientów i dlatego staramy się proponować im takie smaki i warianty oraz nowe propozycje produktów, które wpisują się w nasz wysoki standard.

Dziękuję za rozmowę.
Małgorzata Duży

Reklama