W odpowiedzi na trendy

Nabiał to jedna z podstawowych kategorii FMCG w każdym sklepie. A oferta produktowa stale się poszerza. O zmieniających się oczekiwaniach konsumentów, obecnej sytuacji na rynku nabiału oraz nowościach w portfolio firmy rozmawiamy z Moniką Jusińską-Zbiegniewską, Dyrektor Marketingu w OSM Piątnica.

Za nami kolejne święta ograniczone obostrzeniami. Jak branża nabiału radzi sobie w czasie pandemii?

Konsumenci w czasie pandemii więcej gotują w domach i chętnie sięgają po wyroby z Piątnicy, które są gwarancją kulinarnego sukcesu. Niezależnie od obostrzeń, w okresie Wielkanocy obserwujemy zwiększony popyt na produkty nabiałowe, takie jak: śmietany, twaróg sernikowy, ser mascarpone oraz mleko.

OSM Piątnica ma niezwykle szeroką ofertę produktową. Proszę opowiedzieć o produktach najchętniej wybieranych przez konsumentów. Co jest dla Państwa najważniejsze przy tworzeniu produktów?

Nasze produkty powstają z najwyższej jakości mleka od lokalnych dostawców i wyróżniają się powtarzalną wysoką jakością. Bardzo popularne są nasze serki wiejskie, serki Twój Smak – aksamitny oraz puszysty, a także serki homogenizowane czy Koktajle z białkiem serwatkowym. Nasza Śmietana 18% to najpopularniejsza śmietana na polskim rynku, ceniona za wyjątkowe walory smakowe i szerokie możliwości wykorzystania – nie warzy się po dodaniu do gorących potraw, a jednocześnie wspaniale podkreśla smak tradycyjnych polskich zup czy sosów. Jest niezastąpiona w wielkanocnej kuchni.

Przykładem produktu, który został bardzo dobrze przyjęty przez konsumentów jest ser mascarpone. Najczęściej jest on używany do przygotowania deserów oraz ciast, ale doskonale sprawdza się również w daniach wytrawnych, wzbogacając smak sosów do makaronu, dań mięsnych lub warzywnych.

Na jakie produkty stawia teraz OSM Piątnica?

6 kwietnia ruszyła kampania promocyjna Serków Wiejskich z owocami oraz Serka Wiejskiego wysokobiałkowego. OSM Piątnica jest pierwszym producentem w Polsce, który wprowadził na rynek serek wiejski. Szybko stał się on znakiem rozpoznawczym naszej Spółdzielni, a Piątnica jest obecnie liderem tej kategorii w Polsce.

Serek Wiejski z owocami to doskonała propozycja zdrowej przekąski. Dzięki wygodnemu, dwudzielnemu opakowaniu, delikatne ziarenka serka można łatwo połączyć z pysznymi owocami. To piątnicki sposób na mały, smaczny posiłek.

Serek Wiejski wysokobiałkowy to produkt funkcjonalny, zachowujący delikatny smak i jakość tradycyjnego serka wiejskiego z Piątnicy, ale z wyjątkowo wysoką zawartością białka w składzie – aż 28 g. Docenią go zwłaszcza osoby aktywne, uprawiające sport lub będące na wysokobiałkowej diecie. Świetnie sprawdza się jako przekąska przed i po aktywności fizycznej.

Jakie są obecnie najważniejsze trendy na rynku nabiału?

Obserwujemy wiele trendów kulinarnych, dzięki którym konsumenci mogą dopasować potrawy do własnych potrzeb i upodobań. W OSM Piątnica uważnie śledzimy te trendy, by oferować konsumentom produkty, których poszukują.

Widzimy na przykład rosnące zainteresowanie konsumentów produktami funkcjonalnymi. Odpowiedzią Piątnicy na ten trend są produkty takie jak serek wiejski wysokobiałkowy, skyry czy koktajle z białkiem serwatkowym, w których, jako jedyny producent w Polsce, wykorzystujemy świeże, nieprzetworzone białko serwatkowe – najbardziej wartościowe i najlepiej przyswajalne białko mleka.

Comfort food czy slow food to trendy, które wiążą się z poszukiwaniem przez konsumentów produktów o czystym składzie, zapewniających doskonały, tradycyjny smak dań. Nasze wyroby świetnie tu pasują – są wytwarzane z najwyższej jakości mleka od lokalnych dostawców, mają prosty skład i pyszny smak.

Trend żywności ekologicznej także znalazł odzwierciedlenie w ofercie Piątnicy. Mamy linię produktów Bio, które powstają z mleka ekologicznego pochodzącego z certyfikowanych gospodarstw, prowadzących tradycyjną pastwiskową hodowlę krów.

Czy planują Państwo wprowadzenie jakichś nowości?

Nowością w naszej ofercie jest Maślanka. To wyjątkowa propozycja dla konsumentów poszukujących produktów niskokalorycznych i lekkostrawnych, o naturalnym składzie. Orzeźwiająca Maślanka z Piątnicy produkowana jest z najwyższej jakości mleka, ma delikatny smak, a dzięki obecności mikroflory bakteryjnej ma dobroczynny wpływ na procesy trawienia i odporność organizmu. Dodatkowo, poręczna butelka z uchem zapewnia wygodę użycia Maślanki.

Dziękuję za rozmowę
Małgorzata Duży

Reklama