Edmund Borawski: Pomimo pandemii funkcjonowaliśmy na pełnych obrotach

Edmund Borawski: Pomimo pandemii funkcjonowaliśmy na pełnych obrotach

Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie podsumowuje 2021 rok w branży mleczarskiej.

Pomimo pandemii Spółdzielnia funkcjonowała na pełnych obrotach w zakresie przetwórstwa mleka, jak również realizując plany inwestycyjne. Nasze produkty, za sprawą wysokiej jakości i doskonałego smaku, doceniane są przez konsumentów na całym świecie.

Eksportujemy do kilkudziesięciu krajów na pięciu kontynentach. Pandemia stworzyła także pretekst do współpracy z nowymi rynkami – na wschód od Europy, takimi jak: Turcja, Azerbejdżan, Gruzja, Armenia czy Kazachstan. To kierunki, które bardzo dobrze rokują i dają perspektywę na długotrwałą współpracę w przyszłości.

W tym roku ogromnym sukcesem SM Mlekpol było zdobycie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Narodowy Sukces”. Spółdzielnia została doceniona za pozytywny wpływ na rozwój polskiego mleczarstwa, a tym samym promocję regionów, w których znajdują się jej zakłady produkcyjne.

Przeszliśmy naprawdę długą drogę, aby stać się jednym z liderów rynku. Nasz sukces to w ogromnej mierze zasługa naszych rolników i pracowników. Na co dzień współpracujemy z blisko 9 000 dostawców, którzy w tym roku dostarczą do Mlekpolu ponad 2 mld litrów mleka – są oni dumą naszej Spółdzielni.

Mleko to jest przetwarzane w 13 zakładach produkcyjnych, gdzie zatrudniamy 2 800 pracowników. Należy wspomnieć, że w 2021 roku cała branża mierzyła się także ze wzrostem kosztów – drożeją transport, ceny opakowań, energia i paliwa – będzie to skutkowało zmianą cen produktów na półkach sklepowych.

Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie

 

Reklama