Prezes SM Mlekpol Edmund Borawski z tytułem Menedżera Roku 2020

Prezes SM Mlekpol Edmund Borawski z tytułem Menedżera Roku 2020

Podczas XVIII edycji Gali Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw wyłoniono sto najbardziej znaczących przedsiębiorstw działających na terenie Podlasia. SM Mlekpol zajęła w nim prestiżowe 2. miejsce w kategorii Największy Przychód, a Prezes Spółdzielni Edmund Borawski otrzymał tytuł Menedżera Roku 2020.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw – jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych województwa podlaskiego – to ranking największych firm w regionie, organizowany od 18 lat przez redakcję „Kuriera Porannego”. Ideą konkursu jest docenienie przedsiębiorstw, które tworzą i wspierają podlaski biznes. To spotkanie najlepszych marek, za którymi stoją ludzie sukcesu. Głównym wskazaniem Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw są przychody netto osiągane przez duże, średnie i małe firmy.

Podczas gali przyznano nagrody w kategoriach: Największy Przychód, Awans Roku, Debiut Roku, Firma Roku, Innowacyjna Firma Roku, Lider Odpowiedzialnego Rozwoju i Menedżer Roku.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zajęła 2. miejsce w kategorii dużych firm, zatrudniających powyżej 250 osób. Głównym kryterium był uzyskany przychód netto w 2020 roku.

Analizowany w ramach rankingu rok 2020 stanowił ogromne wyzwanie dla wszystkich branż. Ze względu na pandemię musieliśmy błyskawicznie dostosować się do nowej sytuacji rynkowej. Wymagało to podejmowania szybkich i przemyślanych działań oraz pełnego zaangażowania Zarządu, jak i członków Spółdzielni. Dzięki wspólnej pracy Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zanotowała w minionym roku przychód ze sprzedaży na poziomie 4,5 mld zł. Dodatkowo, mimo wielu przeszkód, osiągnęliśmy kolejny rekord w zakresie skupu mleka – do 13 zakładów SM Mlekpol trafiło 1979 milionów litrów surowca.

Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol

Edmund Borawski Menedżerem Roku

Złotej Setce już po raz dwunasty towarzyszył Konkurs o tytuł Menedżera Roku. Jest to jedyna indywidualna nagroda w całym plebiscycie. W ocenie liczą się dokonania, osiągnięcia i charyzma kandydata. Decyzją Kapituły Rankingu, nagrodę tę otrzymał Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.

To dzięki dostawcom i pracownikom możliwy jest ustawiczny rozwój Spółdzielni, którego konsekwencją są wyróżnienia i nagrody – m.in. wysokie miejsce w rankingu Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw oraz tytuł Menedżera Roku 2020. Jestem bardzo dumny z tych sukcesów i chciałbym podkreślić, że nie byłyby one możliwe bez codziennego zaangażowania osób tworzących SM Mlekpol.

Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol