Dzięki nowej inwestycji, moce wytwórcze zakładu Velvet zwiększyły się o 60%

Dzięki nowej inwestycji, moce wytwórcze zakładu Velvet zwiększyły się o 60%

Velver Care uruchomił w swojej kluczewskiej fabryce nową maszynę papierniczą. To już trzecie takie urządzenie w firmie. Dzięki tej inwestycji moce wytwórcze zakładu zwiększyły się aż o ponad 60%.

18 grudnia w zakładzie w Kluczach została uruchomiona kolejna maszyna papiernicza. Obecnie w fabryce w Kluczach pracują już łącznie trzy urządzenia wytwórcze, które są w stanie wyprodukować ponad 150 tys. ton bibułki rocznie. Nowa maszyna korzysta z technologii shoe press i została wyprodukowana przez szwedzką firmę Valmet (wiodącego, światowego producenta maszyn dla tej branży). Do jej budowy zużyto aż 1430 ton stali i ponad 14 000 mkw. betonu. Maszyny dostarczają surowiec dla wydziału przetwórstwa, w którym produkowane są papiery toaletowe, ręczniki papierowe i chusteczki.

Velvet CARE w Kluczach to dziś jeden z najnowocześniejszych i największych zakładów papierniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej wyroby sprzedawane są w Polsce oraz na około 30 rynkach eksportowych. W styczniu 2020 roku, w ramach ekspansji biznesu w regionie CEE, firma Velvet CARE przejęła największego czeskiego producenta wyrobów higienicznych – spółkę Moracell. Grupa Velvet CARE zatrudnia obecnie ponad 750 osób w Polsce (fabryka i siedziba firmy w Kluczach oraz biuro komercyjne w Warszawie) i ponad 120 osób w Czechach (fabryka Moracell w Žabčicach k.Brna). Większościowym udziałowcem Velvet CARE jest fundusz private equity Abris Capital Partners.

Projekt został zrealizowany w ramach specjalnej strefy ekonomicznej - Krakowskiego Parku Technologicznego, przy współudziale takich instytucji finansujących jak: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz Bank BNP Paribas. 


Źródło: informacja prasowa

Reklama