Sieć ALDI nie zwalnia tempa ekspansji. Wielkie otwarcie 200. placówki

Sieć ALDI nie zwalnia tempa ekspansji. Wielkie otwarcie 200. placówki

Już 15 grudnia ALDI otworzy swój 200. sklep w Polsce. To rezultat przyspieszonego planu rozwoju, który sieć realizuje już od dwóch lat. 200. placówka zlokalizowana jest we Wrocławiu, w mieście będzie to już 10. sklep pod szyldem sieci.

Dotychczas dyskont był obecny głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. W tym roku, dzięki licznym otwarciom, sklepy ALDI są obecne już we wszystkich województwach w Polsce. Tylko w grudniu sieć otwiera 12 kolejnych placówek.

Dalsza ekspansja ALDI

ALDI mocno pracuje nad ekspansją organiczną, podkreślając, że sklepy na własnych gruntach to fundament biznesu. Poza dużymi aglomeracjami marka chce zaistnieć także w nadmorskich miejscowościach turystycznych oraz mniejszych miastach. ALDI preferuje nieruchomości położone przy głównych ciągach komunikacyjnych, najlepiej blisko osiedli mieszkaniowych oraz działki o powierzchni ok. 5 000 mkw., na których można wybudować obiekt zgodny ze standardem działania ALDI.

ALDI w samym grudniu otwiera kolejnych 12 placówek. Liczba sklepów sieci przekroczy 200 lokalizacji.

Mamy obecnie dziewięć biur ekspansji w Polsce, chcemy rozwijać się w całym kraju. Przykładamy olbrzymią wagę, by przy zachowaniu wypracowanych najwyższych światowych standardów odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi jak i lokalizacji naszych sklepów. Jesteśmy sklepem codziennych zakupów, w którym wszystkie ulubione produkty klienci znajdują na wyciągnięcie ręki, każdego dnia.

Tomasz Gawlik, dyrektor obszaru nieruchomości i ekspansji ALDI w Polsce

Jak mówi Tomasz Gawlik, zasada "na wyciągnięcie ręki" przyświeta także firmie przy doborze lokalizacji dla nowych sklepów. "Jesteśmy zainteresowani przejęciami dobrych, selektywnie wybranych lokalizacji i gotowi pod względem kapitałowym. Obserwujemy na bieżąco rynek i analizujemy każdą alternatywę" – dodaje.

Godziny otwarcia sklepów ALDI

Sklepy ALDI otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00, a w pozostałe niedziele od 10:00 do 17:30.


Źródło: informacja prasowa

Reklama