Weekendowa zbiórka żywności w Stokrotce

W najbliższy weekend, od 10 do 12 grudnia 2021 w sklepach sieci Stokrotka zostanie przeprowadzona zbiórka żywności i słodyczy dla osób potrzebujących. W całym kraju zostaną przygotowane specjalne kosze, do których klienci będą mogli wrzucać produkty. Następnie pracownicy Oddziałów Okręgowych Polskiego Czerwonego Krzyża przygotują świąteczne paczki.

Trwająca pandemia utrudniła realizowanie działań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża. Wiele z nich odbywa się w ograniczonym zakresie – zwraca uwagę Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

W związku z coraz większą ilością potrzebujących, którzy zgłaszają się do naszych oddziałów z prośbą o wsparcie, wspólnie z siecią sklepów Stokrotka zorganizowaliśmy zbiórkę produktów, które jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących.

Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża

W ciągu trzech dni akcji zbierane będą produkty żywnościowe, słodycze, środki czystości, zabawki i inne artykuły potrzebne na co dzień. 

Po raz kolejny, w tym szczególnym okresie, Stokrotka nie zapomina o najbardziej potrzebujących. Dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem produkty zebrane podczas świątecznej zbiórki trafiają we właściwe ręce. Szczególnie w okresie zimowym wiele osób potrzebuje tego wsparcia, a paczki z darami mogą odmienić czyjeś Święta na lepsze.

Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu

Warto podkreślić, że współpraca pomiędzy Stokrotką a Polskim Czerwonym Krzyżem nie ogranicza się tylko do okresów świątecznych, ale trwa już od dłuższego czasu. To nie tylko zbiórka paczek żywnościowych, ale różne inne formy wsparcia potrzebujących będących pod opieką PCK.


Źródło: informacja prasowa

Reklama