IKEA zamyka sklep w Blue City. W Warszawie zostają dwie placówki

IKEA zamyka sklep w Blue City. W Warszawie zostają dwie placówki

IKEA zamknie sklep w Warszawie już 12 grudnia. Placówka funkcjonowała jedynie przez 3 lata. Została otwarta w październiku 2018 roku w centrum handlowym Blue City na warszawskiej Ochocie. 

Klienci mają ostatnią szansę na zakupy w sklepie IKEA w Blue City. Po 12 grudnia zarówno sklep IKEA, jak i Sklepik Szwedzki nie będą dostępnew tej lokalizacji. Już teraz nieczynny w Blue City jest Punkt Odbioru Zamówień IKEA i Bistro & Cafe. Sieć motywuje zamknięcie sklepu zmianami w strategii firmy, której ambitne cele idą w kierunku sprzedaży omnikanałowej. Mieszkańcy Warszawy będą mogli nadal zrobić zakupy w dwóch stałych lokalizacjach – IKEA Janki oraz IKEA Targówek, a także w nowym studio Planowania IKEA w Wola Parku.

Jak informuje sieć, w IKEA każdy pracownik jest częścią zespołu, a zachowanie miejsc pracy jest priorytetem firmy. Dlatego wszystkie osoby zatrudnione w sklepie w Blue City otrzymały ofertę od IKEA na takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej jednostce IKEA. Większość zdecydowała się dalej kontynuować współpracę z siecią.


Foto: ikea.com

Reklama