Allegro rozpoczyna strategiczną współpracę z Marketplanet

Allegro rozpoczyna strategiczną współpracę z Marketplanet

Allegro Biznes rozpoczyna strategiczną współpracę z Marketplanet – jednym z liderów rynku e‑procurement w Polsce. Pilotażowy program firm usprawni procesy osobom odpowiedzialnym za zakupy firmowe w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach.

Współpraca Marketplanet z Allegro Biznes to dostęp dla pracowników największych korporacji i dużych przedsiębiorstw do największego katalogu towarów w Polsce, a równocześnie pełna, elektroniczna kontrola procesów zakupowych.

Nowa jakość na rynku e-commerce B2B

Głównym elementem działalności Marketplanet jest łączenie kupujących i sprzedawców w obszarze B2B. Spółka ma w swoim portfolio największych klientów korporacyjnych, chętnie korzystających z e-zakupów i e-zamówień. Allegro Biznes ruszyło na początku tego roku, już na starcie oferując największą ofertę business-to-business w Polsce.

Dzięki uruchomionemu właśnie wspólnemu programowi pilotażowemu, sprzedawcy Allegro są bezpośrednio dostępni również na platformie Marketplanet. Firmy mogą dzięki temu uporządkować swoje systemy zakupowe. Współpraca Marketplanet z Allegro Biznes to dostęp do największego katalogu towarów w Polsce, a równocześnie pełna, elektroniczna kontrola procesów zamówień, obiegu dokumentów i faktur.

Od pewnego czasu obserwujemy zmiany w zakresie potrzeb użytkowników naszej platformy, wynikające w dużej mierze z przyczyn pokoleniowych. Osoby odpowiedzialne za procesy zakupowe w firmach chcą przenosić swoje nawyki ze świata konsumenckiego także na poziom B2B. W codziennej pracy chcą kupować równie łatwo i w tak samo przystępny sposób, jak robią to na co dzień, jako osoby prywatne, równocześnie jednak dochowując wszelkich korporacyjnych zasad i regulacji, np. w kontekście przepływu dokumentacji czy fakturowania. My im to umożliwiamy.

Piotr Matysik, prezes zarządu Marketplanet

Niemal połowa polskich firm dokonała w ostatnim roku jakiegokolwiek zakupu na Allegro. Piotr Truszkowski, head of B2B w Allegro przyznaje, że platforma jest silnie kojarzona z indywidualnymi zakupami konsumenckimi. Choć od lat wśród klientów Allegro obecne są także firmy, które kupują nie tylko produkty codziennego użytku, ale także profesjonalne i bardzo drogie narzędzia czy też elementy wyposażenia.

Wiele z nich zgłaszało, że potrzebuje rozwiązań szytych na miarę, takich jak ceny hurtowe, rabaty przy dużych zamówieniach, odroczone płatność czy cenniki netto. Postanowiliśmy odpowiedzieć na te potrzeby i uruchomiliśmy Allegro Biznes.

Piotr Truszkowski, head of B2B w Allegro

Bezpieczne firmowe e-zakupy, też dla mniejszych firm

Zakupy dokonywane na platformie Marketplanet są bezpieczne i transparentne, a sprzedawcy zweryfikowani. Jest to bardzo ważne, mając na uwadze fakt, że klientami Marketplanet są największe, strategiczne przedsiębiorstwa wymagające ścisłych procedur zakupowych, takie jak np. Tauron, grupa PGE, mBank, Veolia, czy Orange.

Z usług sprzedawców Allegro Biznes na platformie Marketplanet mogą jednak korzystać również mniejsze podmioty. Dzięki przejściu na technologię chmurową, bariera wejścia dla nowych klientów znacznie się obniżyła. W całym ekosystemie Marketplanet wartość firmowych zakupów przekroczyła już 50 mld zł. W tej chwili znajduje się tam ponad 170 tys. firm, a ponad 300 tys. dostawców odwiedza każdego miesiąca stronę Marketplanet. Obecność sprzedawców Allegro Biznes znacząco powiększy katalog dostępnych na platformie produktów.

Zachęcamy firmy do udziału w tym projekcie. Synergia dwóch tak dużych podmiotów, jak Marketplanet i Allegro ma szansę zrewolucjonizować zakupy B2B w Polsce. Z kolei dotychczasowych klientów namawiamy do rozszerzenia współpracy i korzystania z łatwych w obsłudze, bezpiecznych e-zakupów.

Piotr Kaliński, członek zarządu Marketplanet

 

Reklama