Czym Cyber Monday różni się od Black Friday?

Cyber Monday, cyber poniedziałek, cyfrowy poniedziałek czy cybernetyczny poniedziałek – jak kto woli – to coroczna okazja do promocyjnych zakupów w internecie. Olbrzymie obniżki cen, darmowa dostawa czy gratisy – tego możemy się spodziewać w najbliższy poniedziałek.

Czym Cyber Monday różni się od Black Friday?

Black Friday i Cyber Monday to okazje zakupowe, które narodziły się w Stanach Zjednoczonych i stamtąd przewędrowały do Europy. Co roku Black Friday wypada w pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia. Cyber Monday natomiast jest najbliższym poniedziałkiem po Czarnym Piątku.

Tradycja pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie po piątkowych wyprzedażach w sklepach stacjonarnych nadchodziły obniżki w sklepach internetowych. Obecnie granica pomiędzy tymi świętami się zaciera, a Cyber Monday jest po prostu przedłużeniem rabatów i zniżek z Black Friday.

Sprzedawcy momentalnie zauważyli potencjał, jaki daje internetowy kanał sprzedaży. Wraz z rosnącą liczbą e-klientów, już podczas Black Friday pojawiało się coraz więcej promocji internetowych. Obecnie różnice pomiędzy Black Friday a Cyber Monday zacierają się. Kluczową pozostaje jedynie dzień. Black Friday zawsze wypada w piątek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia, Cyber Monday to z kolei pierwszy po tym święcie poniedziałek.

Kiedy wypada Cyber Monday 2021?

Jak co roku Cyber Monday wypada w pierwszy poniedziałek po Black Friday. W 2021 roku klienci promocji i obniżek będą mogli szukać już 29 listopada. Cyber Monday to doskonała okazja do zakupu prezentów świątecznych czy elektroniki. Choć utarło się już, że właśnie w ten poniedziałek warto szukać okazji i promocji na ubrania oraz buty.

W tym roku Cyber Monday może okazać się jednak zwykłym przedłużeniem Black Friday. Pandemia sprawiła, że wielu klientów przeniosło swoje nawyki zakupowe właśnie do przestrzeni wirtualnej. W odpowiedzi sklepy internetowe przygotowały promocje dla swoich e-klientów jeszcze przed Black Friday.