Ekspert ostrzega: podczas Black Friday trzeba być szczególnie uważnym

Ekspert ostrzega: podczas Black Friday trzeba być szczególnie uważnym

Wielu sprzedawców przygotowywało się na listopadową sprzedaż już kilka miesięcy temu, planując z wyprzedzeniem komunikację z klientem, projektując specjalne strony w sklepie poświęcone promocji czy zatrudniając dodatkowe osoby do obsługi zamówień.

Niektóre sklepy przygotowały też swoich stałych klientów na ewentualne nieprzyjemności, które mogą ich spotkać podczas wzmożonych zakupów. Eksperci platformy Shoper ostrzegają – warto podczas tych zakupów być szczególnie uważnym.

Właścicielom sklepów internetowych powinno zależeć na bezpieczeństwie swoich klientów, dlatego ci najlepiej przygotowani do Black Weeku i Black Friday, wysyłają do swoich odbiorców ważne informacje na temat bezpiecznych zakupów – m.in. jak je robić, na co uważać. Zwracają im uwagę na fałszywe wiadomości e-mail i strony internetowe, które mogą podszywać się pod znany sklep czy markę.

Artur Halik

Artur Halik dodaje, że kupujący także powinny szczególnie uważnie wybierać miejsca swoich zakupów. A internet, mimo że obecnie pozwala na w pełni bezpieczne i komfortowe zakupy, także roi się od oszustów, którzy chcą wykorzystać czas wzmożonych zakupów.

Dlatego jeśli nie znamy jakiegoś sklepu, robimy w nim zakupy po raz pierwszy, warto przed zapłatą za towar sprawdzić czy sklep posiada ważny regulamin i czy jest on napisany po polsku oraz czy sklep udostępnia dane kontaktowe, pod którymi można ewentualnie uzyskać potrzebną pomoc. Zwracajmy też uwagę na dostępne w sklepie metody płatności oraz dostawy. Sklep pozwalający dzisiaj tylko na przelew tradycyjny lub wyłącznie płatność za pobraniem powinien zapalić u kupującego lampkę alarmową.

Artur Halik

Ekspert Shopera dodatkowo radzi, by niezależnie od gorącej oferty jaka wyświetli się nam w internecie, sprawdzać czy sklep posiada opinie na swój temat w Google oraz w social mediach. Uwagę kupujących powinna też zwrócić drastycznie niska cena - taka oczywiście zawsze jest możliwa, ale przed finalizacją zakupu dobrze będzie dokładnie sprawdzić czy oferuje ją uczciwy sprzedawca.

Podczas zakupów online warto płacić portfelem płatniczym, takim jak jak Google Pay czy Apple Pay albo kartą, by w razie ewentualnego oszustwa  skorzystać z usługi chargeback, udostępnianej przez banki. Zwracajmy też uwagę na tak oczywiste elementy jak dane sprzedającego oraz skąd ten wysyła do nas zakupy. Im więcej informacji uzyskamy o nich już na stronie sklepu, tym mniej niespodzianek spotka nas już po zakupie.

Artur Halik

 

Reklama