Przyspieszona cyfryzacja przełoży się na rekordowe wyniki Black Friday

Przyspieszona cyfryzacja przełoży się na rekordowe wyniki Black Friday

Nadchodzi najgorętszy okres w e-handlu. Już w piątek niejedna klawiatura rozgrzeje się od składania e-zamówień na produkty w promocyjnych cenach. Sklepy internetowe na Black Friday przygotowują się ze sporym wyprzedzeniem. 

Koniec listopada to rokrocznie czas dużych promocji. Dane ze sklepów działających na platformie Shoper wskazują, że z roku na rok Black Friday cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podczas Czarnego Piątku w 2020 roku, w porównaniu do tego samego dnia 2019 roku, odnotowano 62% wzrost liczby zamówień, a wartość transakcji wzrosła o ponad 50%.

Przeczytaj też:

Jeśli zaś porównać wyniki ubiegłorocznego Black Friday z wynikami osiąganymi w „zwykły” handlowy piątek poprzedzający Czarny Piątek, wzrosty były jeszcze większe: liczba zamówień wzrosła bowiem o 154%, a ich wartość o 161%.

Jak będzie wyglądało tegoroczne Black Friday?

W tym roku Shoper spodziewa się rekordowych wyników. Jak mówi Artur Halik, Head of Sales na platformie sklepów internetowych Shoper, wpływ na to może mieć przyspieszona cyfryzacja społeczeństwa, która miała miejsce w wyniku pandemii i kilku lockdownów. W tym czasie wielu kupujących przeniosło swoje nawyki zakupowe ze sklepów stacjonarnych do internetu. 

 

Dodatkowo, Black Friday na dobre zadomowił się już w polskim kalendarzu handlowym i spore nadzieje wiążą z nim zarówno kupujący, jak i sprzedający. Z naszych badań przed tegorocznym Czarnym Piątkiem wynika, że najpopularniejszym działaniem promocyjnym planowanym na Black Friday jest klasyczna obniżka cen – aż 73% sprzedawców zamierza w tym roku „świętować” właśnie ten sposób. Z kolei blisko 43% właścicieli sklepów internetowych chce z tej okazji przygotować specjalną ofertę produktów dla swoich klientów.

Artur Halik, Head of Sales na platformie sklepów internetowych Shoper

 

Reklama