Kaufland z okazji 20-lecia dziękuje pracownikom za ich wkład w rozwój firmy

Kaufland z okazji 20-lecia dziękuje pracownikom za ich wkład w rozwój firmy
kaufland-sklep Kaufland z okazji 20-lecia dziękuje pracownikom za ich wkład w rozwój firmy

W 2001 roku na mapie Polski pojawił się pierwszy sklep sieci Kaufland – od tego momentu minęło właśnie dokładnie 20 lat. Placówka w Stargardzie zapoczątkowała proces dynamicznego rozwoju firmy w kraju. W ciągu dwóch dekad Kaufland uruchomił 229 placówek i stał się jedną z najchętniej odwiedzanych sieci handlowych. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowanych pracowników.

Sieć Kaufland świętowała 20 urodziny wspólnie z tysiącami pracowników. Aby podziękować za ich wkład w rozwój sieci, firma zadbała o celebrowanie okrągłych urodzin wspólnie ze wszystkimi osobami zatrudnionymi zarówno w marketach, centrach logistycznych oraz centrali.

Radość ze wspólnego świętowania

Okrągłą rocznicę świętowano wspólnie ze wszystkimi pracownikami sieci. W sklepach, centrach logistycznych oraz wrocławskiej centrali zorganizowano przyjęcia urodzinowe. Każdy członek załogi otrzymał słodki upominek z podziękowaniami od zarządu. Z okazji urodzin w każdym ze sklepów Kaufland w Polsce pojawiły się także dystrybutory do wody oraz bidony przeznaczone dla obsługi marketów.

W Kaufland nadrzędną wartością są pracownicy

Dlatego też, już na kilka miesięcy przed uruchomieniem pierwszego marketu w 2001 roku, Kaufland postawił na ich rozwój. Dziesiątki zatrudnionych mogły zdobywać wiedzę między innymi na szkoleniach w czeskiej Pradze czy w niemieckim Neckarsulm. Zagwarantowanie konkurencyjnych warunków pracy oraz szansy na podnoszenie kompetencji stało się priorytetem w polityce personalnej sieci.

Stawiamy na transparentne warunki zatrudnienia. Nasi pracownicy mogą liczyć na jedne z najwyższych wynagrodzeń w sektorze handlu detalicznego, a także na bogaty pakiet benefitów pozapłacowych. Potwierdzeniem skuteczności naszej polityki personalnej jest średnia długość pracy w firmie, która wynosi ponad 7 lat. Nasze działania dostrzegają również organizacje branżowe, przyznając sieci Kaufland liczne wyróżnienia.

Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska

Benefity dla pracowników Kaufland Polska

Poza konkurencyjnym wynagrodzeniem sieć inwestuje w podnoszenie kwalifikacji pracowników, dopasowując kursy i szkolenia do ich indywidulanych planów rozwoju. Zatrudnieni mogą również liczyć na szeroki pakiet benefitów, między innymi prywatną opiekę medyczną dla siebie oraz swoich bliskich, możliwość ubezpieczenia grupowego, bony na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc, wsparcie sportowych pasji, dodatkową wypłatę emerytalną, świadczenia z funduszu socjalnego i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, dostęp do kafeterii MyBenefit, która umożliwia wybór benefitów wg indywidualnych potrzeb pracowników.

Sieć wspiera również młodych rodziców, którym zapewnia wyprawkę dla maluszka. Pracujący w centrali mają do dyspozycji także specjalny pokój do pracy dla rodzica z dzieckiem. Wszyscy pracownicy Grupy Schwarz, którzy przepracowali w niej co najmniej pięć lat, mogą skorzystać z urlopu sabbatical wynoszącego od jednego do trzech miesięcy. W tym czasie stosunek pracy zostaje zawieszony, a po powrocie kontynuowany na wcześniejszych warunkach.

Źródło: informacja prasowa

Reklama