Kaufland daje szanse nieidealnym owocom i warzywom

Nowa linia produktów Naturalsi pojawiła się we wszystkich sklepach Kaufland w Polsce. W jej ofercie znajdują się owoce i warzywa, które pochodzą od polskich rolników i swoim wyglądem odbiegają od ideału. Krok ten ma wspierać lokalnych dostawców i przeciwdziałać marnowaniu żywności.

Wojciech Szczepanowski, Dyrektor Departamentu Zakupu Owoce i Warzywa w Kaufland Polska, zwraca uwagę na to, że niedoskonałość w wyglądzie zupełnie nie wpływa na to, jak smaczne i bogate w składniki odżywcze są nieidealne owoce i warzywa.

Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ zarówno wspieranie polskich producentów, jak i przeciwdziałanie marnowaniu żywności są naszej sieci bardzo bliskie. Owoce i warzywa, które odbiegają od ideału, często nie są wybierane przez klientów lub co gorsza lądują w koszu. Chcemy odwrócić ten trend i przekonać ich, że stworzone przez samą naturę, mniej idealne w kształcie owoce i warzywa, są w 100% smaczne.

Wojciech Szczepanowski, Dyrektor Departamentu Zakupu Owoce i  Warzywa w Kaufland Polska

Linia Naturalsi obejmuje siedem produktów – buraki, marchew, pietruszkę, seler, ziemniaki, a także gruszki i jabłka. Produkty są dostępne w stałej ofercie we wszystkich sklepach Kaufland w Polsce.

 

Źródło: informacja prasowa

Reklama