InPost stawia na elektryki. Do końca roku kilkaset nowych samochodów

InPost stawia na elektryki. Do końca roku kilkaset nowych samochodów

InPost powiększa flotę o kolejne kilkaset pojazdów elektrycznych, w tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów  Mercedes Benz, które dołączą do obecnej floty samochodów elektrycznych InPost. Samochody będą wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do Paczkomatów® w miastach partnerskich programu Green City.

To dla InPost kolejny krok rozwoju konceptu „Green City” – czyli pakietu nowoczesnych usług dla miast, który realizowany jest już w Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie, Rybniku, Białymstoku, Chełmie i Zielonej Górze.

Paczkomaty® InPost już są najbardziej ekologiczną formą dostawy, gdyż ograniczają emisję CO2 aż o 75%. Za sprawą przestawienia floty kurierskiej na samochody elektryczne jeszcze bardziej ograniczamy negatywny wpływ logistyki e-commerce na środowisko. 

Rafał Brzoska, prezes InPost

Celem firmy na ten rok jest ponad 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost

Jak podkreśla Rafał Brzeska, dzięki temu miasta partnerskie programu Green City będą pierwszymi w Polsce, gdzie dostawy do Paczkomatów® będą realizowane wyłącznie przez samochody elektryczne.

Rosnąca sieć Paczkomatów® InPost w całej Polsce sprawia, że potrzebujemy sprawniejszych, ale też ekologicznych dostaw. Dostawy, podczas jednego kursu, wieluset przesyłek do jednego Paczkomatu® ograniczają ruch w mieście i zmniejszają emisję CO₂, ale my podnosimy poprzeczkę i realizujemy dostawy bez generowania spalin czy lokalnych zanieczyszczeń. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko, a jako rynkowy lider wyznaczamy kierunek i mobilizujemy innych do działania w tym obszarze.

Rafał Brzoska

Ponad 90% samochodów, które zostaną dostarczone jeszcze w tym roku, stanowią elektryczne Nissany e-NV200 w powiększonej wersji XL Voltia o przestrzeni ładunkowej 10 mkw. Pojazdy dostarcza firma Arval Service Lease Polska. Kontrakt obejmuje czteroletni wynajem pojazdów wraz z pakietem serwisowym, ubezpieczeniem oraz samochodami zastępczymi w razie potrzeby.

 

Program „Green City” wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. W dalszej perspektywie program przewiduje rozwój usług dla mieszkańców, jak ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze.

Reklama