Liczba Paczkomatów® w Polsce przekroczyła 15 tys.

InPost nie zwalnia tempa. Lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie rozbudował sieć Paczkomatów® do 15 000. Firma koncentruje się na zwiększaniu zasięgu i gęstości sieci, a także dostępności dla Polaków w każdym regionie kraju.

 

Antysmogowa kostka przy Paczkomatach®, maszyny zasilane energią słoneczną, udogodnienie dostępu dla osób niewysokich, czujniki smogu... A to jeszcze nie koniec roku dla firmy InPost!

 

InPost stale zaskakuje nowymi technologiami i udogonieniami

18 października firma wprowadziła kolejną funkcjonalność na Paczkomatach® w miastach partnerskich programu Green City pojawią się czujniki, które będą pokazywały w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza. Poza tym firma wdraża też urządzenia zasilane energią słoneczną, które otoczone są antysmogową kostką.

Oprócz oferowania najbardziej ekologicznej formy dostawy, zależy nam na dostarczeniu naszym klientom informacji o jakości powietrza w miastach – dlatego na Paczkomatach® pojawią się czujniki pozwalające przez naszą aplikację śledzić zmiany jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Nic dziwnego, że już 77% kupujących w sieci wybiera właśnie Paczkomaty® InPost. Zależy nam, aby wszyscy Polacy – czy to mieszkańcy dużych miast, miasteczek, czy wsi takich jak Czarna Górna, mieli swój Paczkomat® jak najbliżej.

Rafał Brzoska, prezes InPost

Na przestrzeni miesiąca InPost wprowadził też deklarowane dostawy tego samewgo dnia w ramach tego samego miasta oraz zupełnią nową usługę - Strefę Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich. A to nie koniec dynamicznej rozbudowy sieci w tym roku!

Bieżący rok zaczynaliśmy w Polsce z siecią Paczkomatów® liczącą nieco ponad 10 000 maszyn, łatwo policzyć, że tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 5 000 Paczkomatów®. Obiecuję, że dobrze wykorzystamy pozostałe nieco ponad 2 miesiące, które zostały nam do końca grudnia.

Rafał Brzoska

Strategia klimatyczna

Paczkomaty® InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.

Obok dostarczania najbardziej ekologicznej formy dostawy, firma inwestuje w kolejne eko-funkcjonalności oraz edukację – celem jest wzrost świadomości zachodzących zmian klimatycznych wśród klientów. Czujniki, jakie z poziomu aplikacji InPost pozwolą śledzić wahania jakości powietrza to kolejny krok w ramach tej strategii. Pierwsze czujniki pojawią się już 18 października na nowych Paczkomatach® w miastach partnerskich programu InPost Green City – w wyborze lokalizacji pod uwagę brane są głosy współpracujących miast, samorządów i mieszkańców.

Sukcesywny wzrost zagęszczenia czujników wpłynie na możliwość dokonywania coraz dokładniejszych pomiarów i pozwoli śledzić wahania jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Czujniki zmierzą parametry pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 – a część z nich będzie również dokonywała pomiarów stężenia gazów NO2 i O3. Ponadto z poziomu aplikacji istnieje możliwość sprawdzenia temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza.

Rafał Brzoska

 

Źródło: informacja prasowa

Reklama