Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów
Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów Lidl Polska dał pracę ponad połowie stażystów

W Lidl Polska zakończyła się właśnie 10. edycja programu stażowego The Lidl Way to Career. Podczas trwającego 3 miesiące stażu kandydaci mieli szansę zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe m.in. w obszarach takich jak sprzedaż, finanse, logistyka czy marketing, otrzymując wyższe niż w ubiegłych latach wynagrodzenie – aż 3 500 zł brutto miesięcznie.

W ramach programu The Lidl Way to Career od początku lipca do końca września grupa studentów i absolwentów zdobywała pierwsze doświadczenie zawodowe. Każdy z 47 zakwalifikowanych do programu stażystów w swojej pracy miał okazję rozwinąć skrzydła pod okiem najlepszych specjalistów. Sieć oferuje szerokie możliwości rozwoju w wielu dziedzinach – od sprzedaży, po marketing czy logistykę. Aż 51% stażystów otrzymało propozycję pracy i będzie kontynuować swoją karierę w firmie.

Jesteśmy dumni, że oferowane przez nas możliwości stażu dla młodych spotykają się nie tylko z dużym zainteresowaniem, ale również pozwalają na kontynuację pracy w naszej firmie. The Lidl Way to Career to dla stażystów przede wszystkim świetna okazja do rozwinięcia swoich umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów oraz doświadczenia, jak funkcjonuje duża, międzynarodowa firma. W tym roku aż 51% z kandydatów zostaje z nami na dłużej. Jestem przekonana, że będzie to dla nich duża szansa rozwoju, a także perspektywa pracy na lata.

Marta Florczak, Chief Human Resources Officer Lidl Polska

Sieć zaznacza, że mimo wyzwań związanych z epidemią, projekt został przeprowadzony na najwyższym poziomie. Ponadto za swoją pracę uczestnicy otrzymywali wyższe niż dotychczas wynagrodzenie w wysokości 3500 zł brutto. Każdy ze stażystów, który wziął udział w The Lidl Way to Career, opiekował się własnym projektem, którego wyniki przedstawione zostały przed Zarządem Lidl Polska. Wysoki poziom i zaangażowanie zostały docenione – rozwiązania prezentowane przez stażystów usprawniają pracę sieci.
W ciągu ostatnich 3 lat trwania programu The Lidl Way to Career ponad 55% osób zostało zatrudnionych po programie stażowym.

W ciągu ostatnich 3 lat trwania programu The Lidl Way to Career ponad 55% osób zostało zatrudnionych po programie stażowym.

Więcej informacji na temat programu stażowego The Lidl Way to Career można znaleźć pod linkiem: https://kariera.lidl.pl/dla-studenta

 

foto: Lidl

Reklama