Benefity za pracę w niedzielę dla pracowników Lidl Polska

Benefity za pracę w niedzielę dla pracowników Lidl Polska

Lidl Polska doceniając zaangażowanie swoich pracowników, oferuje im dodatkowe benefity, które przysługują za pracę w niedziele. Od października wszyscy pracownicy sklepów i magazynów, którzy pracują w niedziele, otrzymają gratyfikację w postaci dodatku do wynagrodzenia.

Koszt wypłaconego bonusu wyniesie ponad 7 milionów złotych. Oprócz dodatku, pracownikom przysługuje również dzień wolny, a także pełen pakiet pozostałych benefitów oferowanych przez sieć – m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, bezpłatny dostęp do platformy do nauki języków obcych dla nich oraz ich rodzin.

Bogaty pakiet benefitów pracowniczych w Lidl Polska

Lidl Polska nieustannie podejmuje działania, które podwyższają komfort pracy w sieci. W tym celu firma oferuje wynagrodzenie wyższe niż średnie zarobki w branży, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe czy bezpłatny dostęp do platformy do nauki języków obcych dla pracownika oraz jego rodziny. Teraz, jako jedna z pierwszych sieci handlowych, Lidl Polska wprowadził dodatek za pracę w niedziele dla pracowników sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy.

Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego wyniesie ponad 7 milionów złotych. Dodatek będzie obowiązywał do końca lutego 2022 r. lub do wejścia w życie nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Gratyfikacja w postaci dodatku to nie jedyny benefit, który przysługuje pracownikom podejmującym pracę w niedziele – w zamian za pracę w ten dzień tygodnia przysługuje im również dzień wolny, który można odebrać w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli.

Dodatkowo Lidl Polska gwarantuje swojej załodze także bogaty pakiet benefitów pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia oraz wyprawka „dla maluszka” i pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego. Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy – sieć promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne. Od września 2021 r. wszyscy pracownicy Lidl Polska oraz ich bliscy mają również możliwość poszerzenia swoich kompetencji, dzięki bezpłatnemu dostępowi do eTutor, platformy do samodzielnej nauki języków obcych online. Aplikacja umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie. Ta platforma do samodzielnego uczenia się języków obcych online stawia na codzienne porcje wiedzy, mobilność i językową zabawę. Wyznaczamy własne zasady i cele, dostosowujemy tempo do swoich możliwości. Pracownicy Lidla mają darmowy dostęp do dwóch kompleksowych kursów – angielskiego i niemieckiego.

Decyzję o otwarciu sklepów w niedziele podjęliśmy jako jedna z ostatnich sieci ze względu na działania konkurencji, jednak teraz jako jedni z pierwszych wypłacamy dodatek finansowy za tę pracę. Doceniamy ogromną mobilizację i zaangażowanie naszych pracowników, za co bardzo im dziękujemy. Ich praca ma wielkie znaczenie dla milionów klientów, którzy każdego dnia mają zapewniony dostęp do wysokiej jakości produktów spożywczych i tych pierwszej potrzeby wyprodukowanych w sposób zrównoważony oraz oferowanych w niskich, atrakcyjnych cenach.

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska

Zarobki w Lidlu

Lidl Polska od lat przyciąga kandydatów bardzo atrakcyjnymi warunkami pracy i od lat najwyższymi zarobkami na rynku – wyższymi niż średnie zarobki w handlu. Od marca 2021 r. pracownicy sklepów, rozpoczynający swoją karierę, zarabiają od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto. Natomiast już po roku pracy pracodawca gwarantuje podwyżkę płacy do poziomu od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, a po dwóch latach stażu wynagrodzenie wzrasta do poziomu od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto.