Grupa SPAR do końca roku finansowego wyjdzie z Polski. Czy wraz z nią znikną sklepy SPAR?

Grupa SPAR do końca roku finansowego wyjdzie z Polski. Czy wraz z nią znikną sklepy SPAR?

Polskie sklepy SPAR już wkrótce mogą zyskać nowego właściciela. Afrykańska grupa SPAR, która do tej pory zarządzała siecią w Polsce, zamierza jeszcze w 2024 roku wycofać się z tego rynku. Chce zostawić nierentowny biznes komuś innemu. Wiemy już, że jest chętny inwestor.

SPAR z nowym właścicielem?

Grupa SPAR informowała we wrześniu 2023 roku o rozpoczęciu działań zmierzających do sprzedaży polskiego oddziału. Poszukiwania inwestora właśnie przyniosły pierwsze rezultaty. Jak zadeklarowała firma, osiągnięto "znaczący kamień milowy w podpisaniu kluczowych warunków transakcji ze stroną trzecią w odniesieniu do planowanego zbycia". W związku z tym Grupa SPAR potwierdza swój pierwotny cel. Ten zakłada wyjście z Polski do końca tego roku finansowego.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

"Toczące się negocjacje, jeśli zostaną pomyślnie zakończone, mogą mieć istotny wpływ na cenę papiery wartościowe Spółki. W związku z powyższym zaleca się akcjonariuszom zachowanie ostrożności przy podejmowaniu decyzji obrotu papierami wartościowymi spółki do momentu opublikowania dalszego ogłoszenia w związku ze zbyciem" – zaapelowała grupa. 

To nie koniec sieci w Polsce

SPAR Polska na koniec marca 2024 roku posiadał w Polsce 194 sklepy. Grupa jest zainteresowana sprzedażą wszystkich placówek w ręce jednego inwestora. Jak przekazała firma, obecnie zainteresowana zakupem strona wyraziła chęć zaangażowania w dalszą działalność marki SPAR w Polsce. Oznacza to, że jeśli transakcja dojdzie do skutku, sklepy pod szyldem sieci niekoniecznie znikną z krajowego rynku handlowego.


foto: stockadobe(oceanprod)

Reklama