SPAR Group ma nowego CEO. Na czele Grupy stanie Angelo Swartz

SPAR Group ma nowego CEO. Na czele Grupy stanie Angelo Swartz

SPAR Group, który prowadzi markę SPAR na wielu rynkach, w tym w Polsce, Szwajcarii czy Irlandii, poinformował o zakończeniu procesu rekrutacji na stanowisko nowego prezesa grupy. Stanowisko CEO i dyrektora wykonawczego od 1 października 2023 roku obejmie Angelo Swartz.

Nowy CEO SPAR Group

Poszukiwania nowego szefa SPAR trwały wiele miesiący. Z początkiem października na stanowisku dyrektora generalnego grupy Angelo Swartz zastąpi Mike'a Bosmana, który pełnił tę funkcję tymczasowo po odejściu na emeryturę Bretta Bottena. Nie jest to jedyna zmiana, która ogłosiła firma.

Angelo Swartz jest wieloletnim pracownikiem SPAR. Swoje doświadczenie w strukturach firmy zdobywał przez ostatnie 16 lat. Przed awansem na stanowisko CEO i COO, był dyrektorem zarządzającym dywizji KwaZulu-Natal, czyli drugiego co do wielkości oddziału firmy w Afryce Południowej.

Kolejne zmiany w SPAR

SPAR zapowiedział jeszcze inne zmiany w zarządzie. Od 1 listopada 2023 roku Megan Pydigadu wzmocni kadrę kierowniczą grupy zajmując stanowisko dyrektorki operacyjnej grupy. 

Od tego samego momentu Mike Bosman wróci do funkcji niezależnego niewykonawczego przewodniczącego zarządu, oddając funkcję CEO Angelowi Swartz.

"Po przeprowadzeniu długiego i dokładnego procesu poszukiwań, w którym wzięło udział wielu południowoafrykańskich i międzynarodowych kandydatów, zarząd nie ma wątpliwości, że Angelo jest odpowiednią osobą do kierowania SPAR" – podsumował Bosman.


foto: mat. prasowe (SPAR Group)

Reklama