SPAR jednak nie zadebiutuje w Izraelu? Sieć Shufersal anulowała umowę

SPAR jednak nie zadebiutuje w Izraelu? Sieć Shufersal anulowała umowę

Shufersal, największa izraelska sieć supermarketów, ogłosiła w czwartek anulowanie umowy dotyczącej utworzenia sieci sklepów SPAR w Izraelu. Decyzja ta wynika z ograniczeń regulacyjnych, które uniemożliwiły dokończenie transakcji – donosi Reuters.

Umowa, która została uzgodniona w grudniu ubiegłego roku i podpisana w marcu, miała umożliwić Shufersal inwestycje w otwarcie co najmniej dziesięciu oddziałów SPAR w ciągu trzech lat. Ponadto produkty SPAR miały być sprzedawane wyłącznie w sklepach Shufersal.

Debiut sieci SPAR w Izraelu niepewny

U podstaw decyzji dotyczącej wejścia SPAR na izraelski rynek leżało między innymi zwiększenie konkurencyjności poprzez oferowanie produktów o niższych cenach niż te znane z krajowego rynku. Ori Waterman, dyrektor generalny Shufersal, zaznaczył jednak, że obecne warunki rynkowe i przepisy regulacyjne utrudniły realizację tej umowy

W związku ze zmieniającymi się warunkami rynkowymi i wymogami regulacyjnymi oraz zgodnie z szacunkami, jakie dokonaliśmy w okresie od podpisania umowy do niedawnego otrzymania warunkowej zgody organu antymonopolowego, spółka zdecydowała się nie finalizować transakcji.

Ori Waterman, dyrektor generalny Shufersal

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Jak donosi agencja, nieznane są szczegóły dotyczące ograniczeń nałożonych przez organ regulacyjny. Transakcja zakładała, że 19,9% udziałów w nowym podmiocie przypadałoby Shufersal. Pozostałe 80,1% posiadałby Amit Zeev.


foto: mat. prasowe

Reklama