Producent Milki i Oreo wstrzymuje dostawy do sklepów tej sieci. Będą puste półki?

Producent Milki i Oreo wstrzymuje dostawy do sklepów tej sieci. Będą puste półki?

Opustoszałe półki z czekoladami i ciasteczkami to widok, który mogli w ostatnich dniach zastać klienci niemieckich sieci sklepów należących do Grupy Rewe. Wstrzymując dostawy produktów takich jak czekolada Milka czy ciastka Oreo, producent chce wywrzeć presję na detalistę. Chodzi o podwyżkę cen.

O sprawie donoszą lokalne media. Klienci publikują zdjęcia półek, na których znajdują się pojedyncze tabliczki 100-gramowej czekolady Milka. Zdaniem komentatorów uwidocznienie braków spowodowanych sporem cenowym może być celowe. 

Brak zgody na podwyżkę cen

Dynamiczne negocjacje cenowe, które kończą się brakami na półkach nie są niczym nowym, szczególnie w okresach charakteryzujących się niestabilną sytuacją i rosnącą inflacją. W ostatnich miesiącach z tego samego powodu zniknęły mrożone pizze Dr Oetker ze sklepów Kaufland. Głośnym echem odbił się w ostatnim czasie także spór na linii PepsiCo i Carrefour, który skutkował chwilowym wycofaniem napojów takich jak Pepsi czy Mirinda także z polskich sklepów. 

Decydując się na wycofanie produktów z półek sklepowych sieci handlowe akcentują swój sprzeciw wobec podwyżek cen. Producenci natomiast najczęściej zwracają uwagę na trudną sytuację rynkową, która zmusza ich do wykonania tego ruchu. Jak wygląda sytuacja w przypadku sporu między Mondelezem i Grupą Rewe?

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Gigantyczne wzrosty cen kakao znajdą odzwierciedlenie na półkach

Według doniesień lokalnych mediów, pomiędzy słodyczowym gigantem i Grupą Rewe miało dojść do ostrego sporu cenowego, w wyniku którego z półek sklepowych zniknęły znane marki. Mowa między innymi o czekoladach Milka, ale także ciastkach Oreo czy krakersach Tuc.

Powodem ma być forsowana przez Mondeleza podwyżka cen. Producent uzasadnia ją gigantycznymi wzrostami cen kakao. Przypomnjmy, że cena tony kakao przekroczyła już 11 tys. USD

W ramach Grupy Rewe działają obecnie sklepy pod takimi szyldami jak Rewe, Billa, Adeg, Penny czy Iki. W 2022 roku firma wygenerowała 84,8 mld euro sprzedaży. Niemiecki rynek odpowiadał wtedy za 51,3 mld euro obrotu.


foto: stockadobe(VGV)

Reklama