Wedel wycofuje swoje reklamy z Telewizji Republika

Wydłuża się lista firm bojkotujących Telewizję Republika w związku z pojawiającymi się na antenie wypowiedziami o wydźwięku ksenofobicznym i rasistowskim. Oświadczenie w tej sprawie w sobotę wystosował także E.Wedel. 

"Postawy i treści prezentowane w TV Republika są sprzeczne z naszymi firmowymi wartościami, dlatego rezygnujemy z emisji reklam produktów E.Wedel w tej stacji" – przekazał w sobotnim komunikacie producent. Decyzja ta miała zapaść w firmie "natychmiast po doniesieniach o pojawieniu się tam ksenofobicznych i rasistowskich wypowiedzi".

Biuro prasowe Wedla zaznaczyło, że firma pracuje wraz z agencją mediową Zenith nad jak najszybszym wyjściem z TV Republika, ponieważ nie chce, aby marka E.Wedel była kojarzona z mową nienawiści

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

E.Wedel jest kolejną firmą na wydłużającej się liście przedsiębiorstw odcinających się od Telewizji Republika. Jako jedna z pierwszym od TV Republika odcięła się IKEA. Sieć poinformował wówczas, że stacja ta od niedawna stała się częścią pakietu stacji tematycznych oferowanych przez Polsat – na co wskazało także kilku innych przedsiębiorców. 


foto: stockadobe(MOZCO Mat Szymański)

Reklama