Carrefour zabrał głos ws. TV Republika: Natychmiastowe wycofanie spotów

Carrefour zabrał głos ws. TV Republika: Natychmiastowe wycofanie spotów

Carrefour jest kolejną siecią handlową, która sprzeciwia się narracji prezentowanej przez Telewizję Republika. Detalista właśnie poinformował o natychmiastowym wycofaniu emisji swoich spotów w tej telewizji.

Carrefour Polska przeciwko przejawom rasizmu

"Carrefour Polska to firma, która przestrzega najwyższych standardów w zakresie poszanowania różnorodności swoich klientów, współpracowników oraz partnerów biznesowych, a w swojej działalności stanowczo przeciwstawia się wszelkim przejawom rasizmu, homofobii czy ksenofobii" – napisał w oświadczeniu detalista. 

Firma zaznaczyła przy tym, że kampania, której ułamek spotów reklamowych pojawił się w TV Republika, jest częścią większego pakietu reklamowego stacji tematycznych oferowanych od niedawna przez telewizję Polsat. Te Carrefour Polska miał nabyć jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Koniec reklam Carrefour w Telewizji Republika

"Sprzeciwiając się jednak narracji prezentowanej przez TV Republika w ostatnim czasie, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu emisji naszych spotów reklamowych z tej telewizji" – przekazał detalista tym samym dołączając do wielu innych firm, które zdecydowały o zakończeniu działalności marketingowych w tej stacji.

Podjęcie tej decyzji zajęło detaliście jeden dzień. W czwartek 4 stycznia br. firma odniosła się na X do wpisu jednego z użytkowników, który zwrócił uwagę na obecność sieci w kanałach Telewizji Republika, określając ją mediami, które "na swojej antenie nawołują do >czipowania imigrantów jak psów< oraz do >trzymania ich w obozach koncentracyjnych<".

Carrefour Polska tego samego dnia odpowiedziało: "Dziękujemy za sygnał. Już sprawdzamy tą sytuację z naszym domem mediowym". Na konkretne decyzje musieliśmy poczekać zaledwie jeden dzień.

Carrefour jest tym samym kolejną rozpoznawalną firmą, która zdecydowała się na wycofanie swojej obecności z TV Republika. Wcześniej, jako jedna z pierwszych firm, od Telewizji Republika odcięła się IKEA. Dzień po tym do bojkotu TV Republika dołączyło Pyszne.pl. Poza tymi znanymi markami, swoje reklamy z tej telewizji wycofał także między innymi mBank.


foto: mat. redakcji wiadomoscispozywcze.pl

Reklama