IKEA odcina się od Telewizji Republika. "Nie byliśmy świadomi"

IKEA odcina się od Telewizji Republika. "Nie byliśmy świadomi"

Skandynawski detalista zapowiedział wstrzymanie emisji swoich reklam w Telewizji Republika. Powodem tej decyzji były wypowiedzi Jana Pietrzaka i Marka Króla, na które uwagę zwrócili internauci.

Kontrowersje wokół Telewizji Republika

Obydwaj panowie na przestrzeni ostatnich dni wypowiadali się na antenie Telewizji Republika na temat imigrantów. Jan Pietrzak powiedział między innymi, że "oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców".

Kilka dni później Marek Król mówił z kolei o tym, że "należy im założyć czipy tak, jak się pieskom zakłada, a tańsze jest oczywiście numery na lewej ręce wytatuować". 

Wypowiedzi te wywołały szerokie oburzenie wśród internautów, w tym także – klientów firm, których reklamy ukazywały się w Telewizji Republika. W mediach społecznościowych momentalnie pojawiły się wpisy nawołujące przedsiębiorstwa do przemyślenia decyzji marketingowych. Wśród nich znalazła się IKEA, która momentalnie odniosła się do sprawy.

Reklamy IKEA nie pojawią się już na antenie

W środę 8 stycznia IKEA poinformowała za pośrednictwem konta na X, że z dniem 4 stycznia 2024 roku reklamy sieci nie będą już emitowane w Tv Republika. Detalista wyjaśnił, że "Tv Republika od niedawna  jest częścią pakietu stacji tematycznych, oferowanych przez Polsat", a firma nie była świadoma zmiany oferty.

Poza IKEA ze współpracy z Telewizją Republika zrezygnował już także mBank. 


foto: unsplash/x.com

 

 

Reklama