Dino znalazło następcę Piotra Nowjalisa? Spółka zwołuje zgromadzenie

Dino znalazło następcę Piotra Nowjalisa? Spółka zwołuje zgromadzenie

Piotr Nowjalis, który od ośmiu lat zajmował miejsce w radzie nadzorczej Dino Polska, w grudniu 2023 roku złożył w ręce zarządu rezygnację. Jak się okazało, zdecydował się on na przejście do "częściowo" konkurencyjnej firmy. Zarząd zamierza powołać jego następcę jeszcze w styczniu 2024 roku.

Nowy członek rady nadzorczej Dino Polska

29 grudnia 2023 roku Dino Polska poinformowało o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. To ma się odbyć w środę 24 stycznia 2024 roku w siedzibie spółki w Krotoszynie. Podczas spotkania, Walne Zgromadzenie Spółki zamierza podjąć uchwałę w sprawie powołania nowego niezależnego członka do rady nadzorczej firmy. 

Działanie to nie powinno stanowić zaskoczenia. W związku z tym, że Rada Nadzorcza spółki składa się z pięciu członków, w obliczu rezygnacji któregokolwiek z nich, firma musi powołać następce. Kto nim zostanie dowiemy się jednak dopiero po 24 stycznia br. 

Zmiany w składzie

Obecnie w Radzie Nadzorczej Dino Polska zasiada Tomasz Biernacki (jako przewodniczący rady nadzorczej), Eryk Bajer (jako członek rady nadzorczej), Maciej Polanowski (jako członek rady nadzorczej) oraz Sławomir Jakszuk (jako niezależny członek rady nadzorczej). 

W trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia członkowie zagłosują także nad uchwałą w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla nowej osoby. Niezależny członek rady nadzorczej, którego Dino Polska powoła w drugiej połowie stycznia br., zgodnie z projektem ma zarabiać 8 300 zł netto miesięcznie. 


foto: mat. prasowe

Reklama