Dino ze zgodą UOKiK na przejęcie sklepu online

Sieć sklepów Dino znajduje się coraz bliżej przejęcia udziałów w spółce eZebra.pl. Zarząd właśnie poinformował o otrzymaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na transakcję. Firma uzyskała także zgodę banku.

W komunikacie spółka poinformowała o "spełnieniu się warunków zawieszających zastrzeżonych w umowie". Transakcja przejęcia biznesu eZebra.pl umożliwi spółce Dino Polska mocny start na rynku e-commerce.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Przedwstępną umowę warunką w sprawie przejęcia udziałów w eZebra.pl obie spółki zawarły jeszcze w październiku 2023 roku. Transakcja ta miała opiewać na kwotę 61 mln zł i zakładać zakup 75% udziałów. Zanim jednak ta miałaby dojść do skutku, strony założyły, że do końca marca 2024 roku spełnione zostaną dwa warunki, czyli zgoda UOKiK i banku kredytującego.

Pierwsza zgoda została wydana już 6 listopada 2023 roku. Na potwierdzenie ze strony banku e-sklep musiał poczekać nieco dłużej, bo do 19 grudnia br. Zgoda ta dotyczyła przeprowadzenia transakcji oraz na dokonania innych czynności wymaganych umowami z tym bankiem.


foto: mat. redakcji

Reklama