Duża sieć sklepów rozwija sklepy miejskie. Czym wyróżnia się format Urban?

Duża sieć sklepów rozwija sklepy miejskie. Czym wyróżnia się format Urban?

Handlowy krajobraz miejski znacznie zmienia się na przestrzeni ostatnich lat. Duże sieci wciąż poszukują gruntów pod budowę sklepów coraz częściej wychodząc poza miejskie obszary. ALDI postanowiło jednak poradzić sobie w inny sposób. Detalista znacznie rozwija koncept sklepu ALDI Urban. To koncept dedykowany największym miastom w Polsce.

W środę 13 grudnia 2023 roku ALDI otworzyło trzeci w Polsce sklep w formacie Urban. Nowa placówka jest zlokalizowana w podwarszawskich Markach. Czym charakteryzuje się koncept ALDI Urban?

ALDI Urban

Klasyczny wolnostojący obiekt z zewnętrznym parkingiem jest w tym układzie zastąpiony dwukondygnacyjnym budynkiem ze sklepem na poziomie +1 i parkingiem dla klientów na parterze.

Dzięki temu sklepy ALDI mogą powstawać również na mniejszych działkach, z zachowaniem wszystkich wygód dla klientów – zastosowanie travelatorów oraz wind sprawia bowiem, że komunikacja między dwoma poziomami jest łatwa i komfortowa.

ALDI Urban nie jest jednym formatem, który ma odpowiadać na zmniejszającą się liczbę odpowiednich pod pełnoformatowy sklep gruntów w obszarach miejskich. W grudniu tego roku detlista otworzył także pierwszy w Polsce sklep ALDI 2.0 Compact.

ALDI Urban – lokalizacje

Do tej pory z tym formatem mogli się zapoznać już mieszkańcy Wrocławia, za sprawą sklepów przy ulicy Szybowcowej 7 i Strzegomskiej 214. Teraz do miast z ALDI Urban dołączają też podwarszawskie Marki, ze sklepem przy Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 22. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

foto: mat. prasowe

Reklama