Grupa Chorten nie zwalnia tempa. Firma inwestuje w rozbudowę centrali

Grupa Chorten nie zwalnia tempa. Firma inwestuje w rozbudowę centrali

Nowa siedzia, do której Grupa Chorten wprowadziła się zaledwie dwa lata temu okazuje się być niewystarczającą dla detalisty. Firma właśnie poinformowała o powiększeniu jej powierzchni o kolejne niemal 1000 mkw. powierzchni. 

Inwestycja w centralę zlokalizowaną pod Białymstokiem ma umożliwić Grupie Chorten, która zarządza już 2,5 tys. sklepów, oferowanie nowych usług, a także rozwijać zespół specjalistów. Centrala firmy, poza funkcji biurowej, pełni także rolę magazynową. To właśnie z tego miejsca firma dostarcza produkty do sklepów z logo drzewa dębu.

Decyzja o rozbudowie centrali została podjęta przez zarząd Grupy Chorten. Inwestycja, która właśnie dobiera końca, polega na postawieniu kolejnego piętra na istniejącym już dwukondygnacyjnym obiekcie. Jak informuje firma, właśnie dobiegają końca prace budowlane, a startują prace wykończeniowe.

Podobnie jak przy pierwszym etapie, generalnym wykonawcą jest Constrim współpracujący z wieloma podwykonawcami. Na przełomie roku nowe piętro zostanie oddane do użytku.

Wiemy dokąd idziemy, jak wiele jeszcze możemy, a wręcz musimy zaoferować sklepom partnerskim, by były konkurencyjne, stąd potrzeba inwestycji. Handel nigdy nie stoi w miejscu, a oczekiwania konsumentów rosną.

Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten

Rozbudowa centrali przy Białymstoku jest kolejnym ważnym wydarzeniem, którego w tym roku podjęła się Grupa. Przypomnijmy, że w styczniu Grupa Chorten wydzieliła nową spółkę Chorten Południe, natomiast w kwietniu powołano nową wyspecjalizowaną jednostkę Chorten IT.

Rozbudowa siedziby firmy ma stworzyć przestrzeń do spotkań i pracy operacyjnej. Grupa Chorten zamierza rozwijać nowe usługi oraz swój zespół specjalistów.


foto: mat. prasowe

Reklama