Detaliści z Grupy Chorten powołali nową spółkę. Wcześniej byli związani z siecią SPAR

Detaliści z Grupy Chorten powołali nową spółkę. Wcześniej byli związani z&nbspsiecią SPAR

Chorten Południe – bo tak nazywa się nowo powołana spółka – będzie odpowiadać za sklepy w województwach małopolskim, podkarpackim, śląskim i opolskim. To inicjatywa samych kupców, związanych wcześniej z siecią SPAR.

Współpraca w ramach nowej spółki Chorten Południe

Nowa struktura została utworzona przez detalistów, którym wcześniej SPAR wypowiedział umowę współpracy. Łącznie do Grupy Chorten przystąpiło blisko 50 takich lokalizacji, głównie na południu kraju, ale także m.in. w województwie łódzkim czy dolnośląskim. Te ostatnie funkcjonują aktualnie pod skrzydłami spółek Chorten Radom i Chorten PD.

Docelowo w tym kwartale współpracować w ramach nowej spółkich będzie blisko 250 placówek handlowych, w tym ponad 200, które dotąd były partnerami Grupy Chorten. W planach jest także dalszy rozwój tego regionu.

Struktura Chorten Południe

Chorten Południe to spółka regionalna związana z Polską Grupą Sklepów Spożywczych. Prezesem spółki został Krzysztof Kuklicz, współwłaściciel 9 punktów handlowych Emo Market w Małopolsce.

Zależało nam na tym, by czuć się właścicielami we własnych sklepach, decydować o cenach i zamówieniach, dlatego bardzo odpowiadały nam warunki współpracy z Grupą Chorten. Nie bez znaczenia są także korzyści wynikające z rozliczeń sklepów z producentami poprzez Chorten.

Krzysztof Kuklicz, prezes spółki Chorten Południe

Spółka ma dwóch wiceprezesów. To Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten i jej dyrektor generalna oraz Karina Jaworska, która prowadzi sklep w Skoczowie. Siedzibą spółki Chorten Południe są podkrakowskie Niepołomice. Z Chorten Południe współpracuje obecnie 6 spółek regionalnych.

W rezultacie detaliści korzystają z efektu skali oraz warunków handlowych Grupy Chorten, jednocześnie utrzymując własną autonomię w akcjach promocyjnych i strategii handlowej. 

W taki sposób rozwijamy się wspólnie i mamy bardzo dobrą ofertę dla właścicieli sklepów w całym kraju. Łączymy polski kapitał i dajemy możliwość sklepom tradycyjnym na konkurencyjne funkcjonowanie na rynku.

Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten

Foto: mat. prasowe

 


Reklama