Hochland Polska wyróżniony za projekt realizujący zasady circular economy

Hochland Polska wyróżniony za projekt realizujący zasady circular economy

Projekt "Kartony zwrotne Almette" realizowany przez Hochland Polska został doceniony w konkursie na najlepsze rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Działania realizowane w ramach tego projektu pozwalają na oszczędnośc około 100 ton papieru w skali roku.

​Zrównoważony rozwój stanowi integralną część wszystkich obszarów funkcjonowania Hochland Polska. W ramach opracowanej strategii organizacja stale weryfikuje możliwości optymalizacji opakowań, z sukcesem dążąc do redukcji użytych surowców, w tym ilości tworzyw wprowadzanych na rynek. Przykładem może być projekt "Kartony zwrotne Almette", który został wyróżniony w konkursie PARP na najlepsze rozwiązania Gospodarki w obiegu zamkniętym.

Projekt "Kartony zwrotne Almette" doceniony przez jury

Hochland Polska wie, że ponowne użycie to jeden z najbardziej efektywnych i zrównoważonych sposobów zagospodarowania przedmiotów, których już nie używamy oraz ważny element gospodarki obiegu zamkniętego. Dlatego, wśród działań realizujących zasady circular economy, znalazł się projekt "Kartony zwrotne Almette", który został wyróżniony w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najlepsze rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym w kategorii "Produkt wdrożony u uczestnika Konkursu lub u jego klienta".

Wybrane przez jury rozwiązania realizują ideę zamknięcia pętli materiałowych w danym łańcuchu dostaw i/lub zagospodarowują odpady w procesie produkcji nowych produktów, tworząc jednocześnie wartość dodaną.

Jako firma produkcyjna mamy świadomość, że nasza działalność ma bezpośredni wpływ na stan środowiska. Dlatego wspólnie z naszym dostawcą opakowań zbiorczych od początku 2022 roku minimum pięciokrotnie rotujemy kartonami do kubeczków Almette, a od stycznia tego roku również do kubeczków i dekielków. Takie działania przynoszą wymierne rezultaty – to oszczędność około 100 ton papieru w skali roku!

Jacek Wyrzykiewicz, PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska

Wyróżnienie podczas uroczystej Gali, która odbyła się 21 listopada w Warszawie, w imieniu Hochland Polska odebrał Tomasz Salamenta, Kierownik Obszaru Produkcji Twarożkarnia.

Konkurs na najlepsze rozwiązania Gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.


foto: mat. prasowe

 

Reklama