Tradycja, smak i wspólnota: Święto Chleba i Sera w Kaźmierzu z Hochland

Tradycja, smak i wspólnota: Święto Chleba i Sera w Kaźmierzu z Hochland

Dnia 26 sierpnia na malowniczym boisku sportowym przy ulicy Gimnazjalnej w urokliwym Kaźmierzu odbyło się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w całym regionie – Święto Chleba i Sera. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych atrakcji, przyciągnęła tłumy mieszkańców oraz przybyłych z okolicznych miejscowości. Przybywali, aby razem świętować uroczystość związaną z chlebem i serem.

Święto Chleba i Sera 2023 z Hochland

Niezmiennie od czterech lat głównym sponsorem tego doniosłego spotkania jest firma Hochland Polska. Organizatorzy wraz z partnerem przygotowali bogaty program atrakcji, którymi mogli się cieszyć wszyscy uczestnicy.

Święto Chleba i Sera na stałe wpisało się w kalendarz imprez, które swoim patronatem objął Hochland Polska. Jak przyznaje Jacek Wyrzykiewicz, PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska, wydarzenie to jest ważne dla firmy z kilku powodów:

Hochland jest stabilnym pracodawcą dla mieszkańców gminy i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby nas tam zabraknąć. Po drugie święto to jest formą promocji pięknej ludowej kultury i proekologicznych postaw, co wpisuje się w naszą filozofię CSR, a po trzecie wreszcie to sposób dla rodzin na wspólny relaks i wiele fantastycznych aktywności, co jest nie do przecenienia, kiedy na wszystko stale brakuje nam czasu.

Jacek Wyrzykiewicz, PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska

Dzień pełen atrakcji

Tegoroczna edycja uroczystości rozpoczęła się od sportowej Sztafety Rowerowej Hochland. W godzinach od 10:00 do 13:00 odważni uczestnicy kręcili energicznie pętle o łącznej długości 5 kilometrów w okolicach malowniczego Zalewu Radzyny.  Hochland Polska zadeklarował przekazanie 1 złotego na szczytny cel aa każdy kilometr pokonany na rowerze. 

Następnie na terenie boiska przy ulicy Gimnazjalnej pojawiły się kolorowe stoiska firmy Hochland. Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z profesjonalnego doradztwa zawodowego, a przede wszystkim zasmakować się w wyjątkowych daniach przygotowanych na bazie serów od marki.

Dla najmłodszych przygotowano gry edukacyjne, plenerowe zabawy oraz elementy edukacyjne, propagujące ekologiczny styl życia. Nie zabrakło również licznych atrakcji, takich jak pokazy baloniarza i szczudlarza, dmuchane zamki oraz kolorowe Balony Almette.

Tradycja, wspólnota i radość

W punkcie kulminacyjnym uroczystości, o godzinie 15:00, zgromadzeni uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej. Następnie na scenie zaprezentowali się utalentowani artyści.

W pierwszej kolejności, barwne tańce i piękne pieśni zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy. Na scenę wkroczyła także wyjątkowa firmowa formacja muzyczna Hochland BLACK SAPAL oraz lokalny zespół folkowy REDLIN. Kolejnym punktem wieczornego koncertu był występ muzycznej gwiazdy wieczoru – Eweliny Lisowskiej. Na zakończenie Święta Chleba i Sera goście mogli bawić się na poprowadzonej przez DJ dyskotece.


foto: mat. prasowe

Reklama