Burger Drwala zyskał konkurencję. MAX Burgers wprowadza Burgera Rywala

Burger Drwala zyskał konkurencję. MAX Burgers wprowadza Burgera Rywala

Burger Drwala to kanapka, która każdego roku przyciąga tłumy osób do restauracji McDonald's. Szwedzka sieć MAX Premium Burgers zdecydowała się skorzystać na tej modzie. W ofercie tej sieci właśnie zadebiutował "Burger Rywala". Kanapka nie tylko nawiązuje nazwą do Burgera Drwala, ale także składnikami. Różni się jednak cena.

Dodatkowo MAX Premium Burgers odpowiedział na prośby konsumentów czekających na wege Burgera Drwala. W ofercie szwedzkiej sieci znajdziemy roślinną wersję.

Alternatywa dla Burgera Drwala

Burger Drwala to kanapka dostępna w ofercie McDonald's w okresie zimowym. Każdego roku premiera przypada na listopad, choć dokładna data zawsze owiana jest sporą tajemnicą, co wyłącznie podkręca nastroje konsumentów. Burger Drwala przyciąga tłumy Polaków do restauracji McDonald's. Dla wielu jego smak stał się synonimem okresu zimowego. Nic dziwnego, że na popularności Drwala próbują korzystać także konkurenci sieci. W tym roku swoich sił próbuje szwedzka marka.

MAX Premium Burgers już podczas zapowiedzi znacząco zainspirował się działaniami McDonald's. W środę 8 listopada 2023 sieć opublikowała na swoim profilu tajemniczą grafikę, na której widniała data "15.11". Teraz wiemy już, że chodziło o premierę kanapki, która ma być mocnym konkurentem dla Burgera Drwala. 

Data premiery Burgera Rywala również jest przypadkowa. To właśnie tego samego dnia McDonald's wprowadził do oferty nowość, Burgera Drwala z Chrzanem, a także pozostałe warianty Drwala.

Burger Rywala w MAX Premium Burgers

Kanapka, która od środy 15 listopada debiutuje w MAX Premium Burgers ma nie tylko przypominać Burgera Drwala, ale być od niej lepsza. Szwedzka sieć w kampanii przekonuje: "Zrobiliśmy to lepiej". W Burgerze Rywala znajdziemy podobne składniki co w pierwowzorze. Kanapka składa się zarówno z mięsa, jak i smażonego sera. W ofercie dostępna jest jednak również opcja wege.

Burger Rywala jest już dostępny w MAX Premium Burgers (foto: mat. prasowe)

MAX Premium Burgers nie ukrywa, że w akcji nawiązuje bezpośrednio do popularnego Burgera Drwala. Sieć nie tylko wskazuje to hasłem kampanii, ale także nazwą kanapki, którą znajdziemy pod pozycją "Burger Rywala"

MAX Burgers wprowadza alternatywę dla wege Drwala

W tegorocznej ofercie MAX Premium Burgers znajdziemy trzy warianty konkurenta dla Drwala:

  • z wołowiną,
  • z wołowiną i bekonem,
  • wersja wegetariańska burgera. 

Szczególna ta ostatnia pozycja powinna ucieszyć fanów Drwala. Wege Drwal był dostępny w ofercie McDonald's w 2019 roku. Od kilku lat fani Drwala domagają się przywrócenia roślinnej pozycji do zimowego menu. Niestety bez skutku. Na potrzebę tę postanowił właśnie odpowiedzieć MAX Premium Burgers. Sieć, która wprowadziła alternatywę dla Burgera Drwala, dodała do menu także wege Burgera Rywala, w którym znajdziemy roślinnego kotleta. 

Roślinna wersja Burgera Rywala może być ciekawą alternatywą dla wege Drwala (foto: mat. prasowe)

Cena Burgera Rywala vs Cena Burgera Drwala

Choć skład oraz nazwa Burgera Rywala bezpośrednio nawiązują do Burgera Drwala, to MAX Premium Burgers zapewnia w kampanii, że ich propozycja jest zrobiona lepiej. Sugerować mogłaby to również cena.

Cena Burgera Drwala w 2023 roku w przypadku klasycznej kanapki wynosi około 25,90 zł, choć może ona różnić się w zależności od lokalu.

Cena Burgera Rywala w zalżności od wariantu zaczyna się od 23,95 zł. Różnica jest zatem spora. Cena zestawu z burgerem Rywala rozpoczyna się natomiast od 31,95 zł. O tym, czy dotyczy ona wyłącznie ceny, czy też smaku zdecydować muszą jednak konsumenci. 

MAX Premium Burgers zadebiutował w Polsce we wrześniu 2017 roku. Od tego czasu szwedzka sieć otworzyła w naszym kraju 24 restauracje. Są one zlokalizowane między innymi w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Pruszkowie.


foto: tiktok.com/MAX Premium Burgers