Trzy nowości w Netto. Coś dla smakoszy piwa

Mazurska Manufaktura nawiązała współpracę z siecią handlową Netto. W ramach umowy, na półki sklepów w całej Polsce, sygnowanych tą marką, trafią na stałe trzy marki piwne.

Mazurska Manufaktura S.A. działa na rynku alkoholowym od 2019 roku. Specjalizuje się w produkcji wysokoprocentowych wódek, likierów i nalewek, jak również regionalnych piw. Spółka ma swoją siedzibę w zabytkowym Browarze Szczytno, gdzie niegdyś produkowano historyczne piwo Jurand.

Wraz z odzyskaniem przez Mazurską Manufakturę praw do marki Jurand, firma rozpoczęła jeden ze swoich flagowych projektów, czyli przywracanie na rynek kolejnych historycznych marek piw z różnych regionów. W międzyczasie Spółka budowała dystrybucję, nawiązując współpracę z sieciami handlowymi oraz hurtowniami i dystrybutorami.

Z końcem 2022 roku rozpoczęła też proces konsolidacji rynku alkoholowego, w wyniku którego przejęła m.in. część udziałów hurtowni Sajon importującej czeskie piwa z grupy Pivovary Cz Group.

Trzy piwne marki w sieci Netto

W październiku Mazurska Manufaktura S.A. podpisała umowę o współpracy z Netto - jedną z najbardziej znanych sieci handlowych w Polsce. W sklepach Netto pojawią się, tym samym trzy piwne marki: Jurand, Holba i Litovel.

Jurand - co to za piwo?

Jurand to legendarna marka piwa z Warmii i Mazur, która została reaktywowana przez Mazurską Manufakturę na bazie historycznych receptur. Równocześnie firma konsekwentnie działa na rzecz wskrzeszenia i przywrócenia dawnej, piwowarskiej świetności wspomnianemu Browarowi Szczytno.

Od kilku lat trwa więc rewitalizacja tego ponad 120-letniego, zabytkowego kompleksu budynków Browaru. Piwo z rycerzem ciężkiej jazdy na etykiecie jest dostępne w trzech wersjach: Jurand Jasne Pełne, Jurand Pils oraz Jurand Ciemne, a także w opcji bezalkoholowej.

Litovel i Holba

Litovel to jedne z najpopularniejszych piw z morawskiego browaru słynącego z tradycyjnych metod warzenia piwa, którego historia sięga końca XIX wieku. Równie znany miłośnikom czeskich piw jest kolejny morawski Browar - Holba, założony w 1874 roku u podnóża gór jesionickich, na granicy polsko-czeskiej. Holba znany jest z kunsztu piwowarstwa wzbogaconego o nowoczesne technologie. 


foto: mat. prasowe Netto / inf. prasowa Mazurska Manufaktura

Reklama