Lidl wprowadza do oferty certyfikowane rogale świętomarcińskie

Lidl wprowadza do oferty certyfikowane rogale świętomarcińskie

Rogale świętomarcińskie to przekąska charakterystyczna dla przedostatniego miesiąca w roku. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Lidl Polska, który właśnie wprowadził do oferty rogale świętomarcińskie z nadzieniem z białego maku. Do tego sieć informuje o specjalnej promocji na rogale.

Dzień św. Marcina - czyli historia rogalów świętomarcińskich

​Tradycja pieczenia rogali świętomarcińskich wywodzi się z Poznania oraz sięga aż 1891 roku. Co roku w Dniu św. Marcina, czyli 11 listopada, poznaniacy celebrują ten dzień, bawiąc się oraz jedząc pyszne rogale świętomarcińskie.

Sekretem smaku wielkopolskich rogali jest nadzienie, które wyrabiane jest przede wszystkim z białego maku oraz orzechów, a także słodka polewa z lukru z dodatkiem posiekanych orzeszków arachidowych. 

Rogale świętomarcińskie w Lidlu - cena 2023

Lidl wyszedł na przeciw potrzebom klientów, którzy chcieliby spróbować rogali świętomarcińskich, ale niekoniecznie mają możliwość udać się w tym celu do Poznania. Sieć wprowadza do oferty certyfikowane rogale.

Cena rogala świętomarcińskiego w Lidlu w 2023 roku to 7,49 zł za sztukę. Cena rogala świętomarcińskiego w Lidlu będzie jednak dużo niższa, jeśli skorzystamy ze specjalnej promocji. 

Promocja na rogale świętomarcińskie w Lidlu

W ofercie sieci od poniedziałku, 6 listopada, znajdziemy certyfikowane rogale świętomarcińskie (200 g/1 szt.) oferowane w ramach wyjątkowej promocji – przy zakupie 3 sztuk, trzeci otrzymamy gratis. Cena rogala świętomarcińskiego w ramach tej promocji wynosi 4,99 zł za sztukę przy zakupie 3 sztuk. Oznacza to, że za kilogram rogali świętomarcińskich zapłacimy w promocji 24,95 zł.

Rogale świętomarcińskie z Lidl Polska zawierają biały mak i aż 40% nadzienia oraz są wyrabiane ręcznie w cukierni z 30-letnią tradycją. Co ważne, rogale są oznaczone Chronionym Oznaczeniem Geograficznym.

Lody o smaku rogala świętomarcińskiego w Lidlu

To jednak nie koniec! Prawdziwi smakosze rogali świętomarcińskich znajdą w sklepach Lidl Polska coś specjalnego – w ofercie sieci dostępne są także lody o smaku tradycyjnego poznańskiego rogalika. Producentem lodów jest firma Willisch, która ręcznie produkuje lodowe przysmaki, według tradycyjnych receptur.


foto: mat. prasowe

Reklama