Sklepy czynne 11 listopada. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości?

Sklepy czynne 11 listopada. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości?

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wypadają w czwartek, a cały dzień 11 listopada jest ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że także większość sklepów będzie nieczynna. Podpowiadamy gdzie 11 listopada szukać otwartych sklepów.

Gdzie zrobimy zakupy 11 listopada w Święto Niepodległości?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sklepy będą nieczynne 11 listopada, dotyczy to zarówno galerii handlowych i supermarketów, jak też marketów budowlanych. Wszystkie sklepy dyskontowe, jak Lidl czy Biedronka będą nieczynne 11 listopada. Zakupów nie zrobimy także w hipermarketach, również tych, które czynne są w niedziele niehandlowe.

Jedynie właściciele sklepów osiedlowych lub franczyzowych mogą zdecydować o otwarciu swoich placówek, pod warunkiem, że sami będą obsługiwać swoich klientów. W związku z tym otwarte mogą być sklepy prywatne, a także mniejsze placówki Żabka, Freshmarket czy Carrefour Express – uzależnione jest to od właścicieli. 

Sprawdź też:

11 listopada otwarte pozostają też wszystkie stacje paliw i apteki. Ratunkiem mogą okazać się występujące coraz częściej na stacjach paliw sklepy sieciowe, jak Easy Auchan na stacjach BP, gdzie klienci mają do dyspozycji do 1 900 produktów.

Zakupy 11 listopada zrobimy także za pośrednictwem aplikacji Lisek. Sklep dysponuje własnymi magazynami dark store. Na ten moment aplikacja dostępna jest w większości dzielnic Warszawy, w Krakowie, Piasecznie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, a także w Winogradach, Ołbinie, Pieckach-Migowie oraz we Wrzeszczu. Poza dostawą w 10 minut, w Święto Niepodległości Lisek oferuje swoim klientom kod na darmową dostawę "11LISTOPADA"

12 listopada sklepy będą otwarte

Piątek 12 listopada nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a co za tym idzie wszystkie sklepy powinny być czynne jak w każdy inny piątek. Większość dyskontów i hipermarketów działa według standardowych godzin otwarcia:

  • Biedronka godziny otwarcia 6:00 - 23:30
  • Lidl godziny otwarcia 6:00 - 23:00*
  • Carrefour godziny otwarcia 7:00 - 22:00
  • Auchan godziny otwarcia 6:30* - 22:00
  • Stokrotka godziny otwarcia 6:00 - 23:00*
  • Kaufland godziny otwarcia 6:00 - 23:00

*Godziny otwarcia tych sklepów mogą różnić się w zależności od placówki

Sprawdź też:

Reklama