Domino's stawia na odbudowę rentowności partnerów i zapowiada znaczny wzrost

Domino's stawia na odbudowę rentowności partnerów i zapowiada znaczny wzrost

Właściciel sieci restauracji Domino's Pizza spodziewa się znacznego wzrostu zysków w roku finansowym 2024. Podczas środowego spotkania akcjonariuszy dyrektor generalny australijskiej spółki Domino's Pizza Enterprises podsumował dotychczasowe wyniki oraz przedstawił prognozy.

Domino's pokazało wyniki finansowe

W roku finansowym 2023, firma osiągnęła zysk przed odsetkami i podatkiem dochodowym (EBIT) na poziomie 201,7 mln dolarów australijskich (127,7 mln dolarów amerykańskich), co oznacza spadek o 23,3% w porównaniu z rokiem 2022. 

Jak podano w oświadczeniu, od początku roku sprzedaż w tych samych sklepach była pozytywna w 10 z 12 rynków spółki. Wyjątkiem była Japonia i Tajwan, które w ubiegłym roku mieli duże obroty w okresie ograniczeń COVID.

"Zdajemy sobie sprawę, że popełniliśmy pewne błędy w ubiegłym roku finansowym, ale nasza strategia pozostaje niezmieniona: oferujemy klientom doskonałą jakość produktów, dostarczamy je szybko i bezpiecznie, w przystępnej cenie" - powiedział dyrektor generalny i dyrektor zarządzający grupą, Don Meij.

Domino's obiecało, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zostanie wprowadzona seria nowych produktów, w tym nowy asortyment premium oraz produkt "przekąskowy". "Ważnym trendem, który zauważamy, jest to, że klienci, szukając wartości, niekoniecznie wybierają nasze najtańsze pizze" - dodał.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Kolejny rok ma być lepszy

Domino's poinformowało akcjonariuszy, że spodziewa się, że zyski w roku finansowym 2024 będą znacznie wyższe niż w roku finansowym poprzedzającym, głównie dzięki strategicznemu programowi restrukturyzacji biznesu. "Podjęte przez nas decyzje były trudne, ale zarząd jest przekonany, że są one słuszne dla naszej przyszłości" - skomentował Don Meij.

Oczekuje się, że zyski w pierwszej połowie roku obrotowego 2024 będą znacznie wyższe niż w poprzednim półroczu (drugie półrocze roku obrotowego 23), przy czym wzrost rok do roku w roku finansowym zostanie osiągnięty w drugiej połowie roku - czytamy w oświadczeniu spółki.

Firma koncentruje się obecnie na odbudowie rentowności partnerów franczyzowych. "Mamy już widoczne pozytywne zmiany w rentowności partnerów franczyzowych, co zwiększa ich ochotę na otwieranie nowych sklepów" - dodał.


foto: mat. prasowe

Reklama