Polacy szukają promocji. Znaczenie ma wysokość rabatu

Polacy szukają promocji. Znaczenie ma wysokość rabatu

Promocje i kody rabatowe nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków, zarówno w kontekście zakupów, jak i usług. Październikowe badanie przeprowadzone na panelu Ariadna ujawniło, że większość Polaków chętnie korzysta z kodów rabatowych znajdujących się w gazetkach promocyjnych sieci. 

Papierowe gazetki promocyjne nadal na prowadzeniu

Co ciekawe zainteresowanie kodami promocyjnymi dotyczy zarówno gazetek promocyjnych w wersji papierowej, jak i cyfrowej. Jednak to na tę pierwszą opcję w dalszym ciągu wskazuje więcej konsumentów. Zgodnie z wynikami badania, 69% Polaków chętnie skorzystałoby z kodu rabatowego na zakupy, zamieszczonego w papierowej gazetce sklepu. Jednocześnie 44% respondentów zadeklarowało, że przeglądają aplikacje mobilne sieci w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert.

Trend korzystania z kodów rabatowych obejmuje również usługi, 57% badanych przyznało, że skorzystałoby z usługi zareklamowanej ulotką zawierającą kod rabatowy dostarczaną do skrzynek pocztowych.

Wysokość rabatu ma znaczenie

Jednym z kluczowych czynników wpływających na zainteresowanie promocją jest wysokość rabatu. Ponad połowa ankietowanych uważa, że minimalna wartość rabatu powinna wynosić między 16 a 25%, aby skłonić ich do zainteresowania ofertą. 

Podsumowując, Polacy nadal są entuzjastycznie nastawieni do promocji, zarówno przy zakupach, jak i przy korzystaniu z usług. Popularność kodów rabatowych i promocji rośnie zarówno w świecie offline, jak i online, co świadczy o tym, że klienci chcą szukać okazji, aby zaoszczędzić na swoich wydatkach.


foto: mat. prasowe
źródło: inf. prasowa (oprac.)

Reklama