Czy rośliny są programowalne? Jakość i natura w Herbapol-Lublin

Czy rośliny są programowalne? Jakość i natura w Herbapol-Lublin

Małgorzata Bochenko, dyrektor kontroli i rozwoju w "Herbapol-Lublin" S.A., podkreśliła złożoność natury oraz jak ważne jest dbanie o jakość surowców roślinnych w produkcji.

Choć natura jest niewątpliwie piękna, kryje w sobie wiele skomplikowanych wyzwań. Rośliny, z których korzystamy w produkcji, zawierają mnóstwo pożądanych składników...

Małgorzata Bochenko, dyrektor kontroli i rozwoju w "Herbapol-Lublin" S.A.

Aby dostarczyć klientom produkt najwyższej jakości, konieczne jest dokładne badanie każdej rośliny. Firma dąży do dostarczenia produktów o największej zawartości składników wspomagających funkcje i jak najmniejszej ilości zanieczyszczeń.

Zdaniem Małgorzaty Bochenko, matryca roślinna jest wyjątkowo skomplikowana ze względu na bogactwo związków, takich jak kwasy fenolowe, olejki eteryczne czy alkaloidy. "Te związki sprawiają, że trudno jest w niej znaleźć pojedyncze składniki. Jednak dzięki nowoczesnemu sprzętowi laboratoryjnemu możemy dokładnie analizować i selekcjonować najwyższej jakości surowce roślinne" - dodaje.

Co wpływa na jakość surowców roślinnych?

Warunki klimatyczne, położenie geograficzne czy bliskość obszarów miejskich i dróg mają znaczący wpływ na jakość surowców roślinnych. Dbając o klienta, "Herbapol-Lublin" S.A. koncentruje się na wybieraniu tych najlepszych oraz eliminuje te, które mogą zawierać zanieczyszczenia.

Roślin nie da się ich zaprogramować. Rosną w różnych miejscach: na łąkach, w lasach, również na plantacjach. Wiele zależy od warunków klimatycznych jakie w danym roku są. Wiele zależy od miejsca nasłonecznienia czy położenia.

Małgorzata Bochenko

Małgorzata Bochenko z dumą podkreśla, że mimo skomplikowanej natury surowców roślinnych, dzięki świetnie wyposażonym laboratoriom i sprzętowi najwyższej klasy, firma jest w stanie dostarczyć produkty o najwyższej jakości.


foto: mat.redakcji

Reklama