Hiszpański gigant przejmuje producenta ciastek dr Gerard

Hiszpański gigant przejmuje producenta ciastek dr Gerard

Hiszpańska firma Adam Foods przejmuje jednego z największych producentów ciastek, wafli i krakersów w Europie Środkowo-Wschodniej. Akwizycja firmy dr Gerard ma nadać "ważny impuls międzynarodowemu rozwojowi grupy".

Dr Gerard to firma produkująca ciastka, wafle i krakersy, na której czele od 2011 roku stoi Jarosław Zawadzki. W tym czasie polskie przedsiębiorstwo między innymi zyskało nowego właściciela – fundusz inwestycyjny Bridgepoint – a także dokonało akwizycji cukierniczej firmy Artur. Właśnie dowiadujemy się o kolejnej ważnej zmianie właścicielskiej.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Dr Gerard w rękach hiszpańskiego lidera rynku

Adam Foods Biscuit Group, który jest właścicielem obecnych w Hiszpanii marek Cuétara i Artiach, sfinalizował przejęcie firmy dr Gerard od funduszu Bridgepoint. Strony nie ujawniły wartości transakcji. 

Celem przejęcia producenta ciastek, wafli i krakersów przez lidera hiszpańskiego rynku ciastek jest zbudowanie ogólnoeuropejskiej grupy produkującej ciastka, z dużym potencjałem produkcyjnym i innowacyjnym.

Przypomnijmy, że Adam Foods posiada na ten moment osiem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Hiszpanii i Portugalii. W wyniku przejęcia dr Gerard firma zyska dostęp do dwóch zakładów zlokalizowanych w Polsce – w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim.

Adam Foods chce wzmocnić pozycję międzynarodową

Adam Foods jest rodzinną firmą z ponad 100-letnią historią. Producent już teraz jest liderem rynku ciastek w Hiszpanii. Na tym jednak nie kończą się jego ambicje. Jak przyznaje José Manuel Faría, dyrektor generalny segmentu ciastek w Adam Foods, przejęcie firmy dr Gerard ma być ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej działalności Grupy.

"Zapewni nam ono duże możliwości wzrostu i wprowadzania innowacji, a przede wszystkim pomoże produkować coraz lepsze ciastka na bazie innowacyjnych, smakowitych receptur dostosowanych do trendów rynkowych" – dodaje. 

Na ten moment Adam Foods eksportuje swoje produktu do ponad 75 krajów na świecie. Dr Gerard także może pochwalić się sporym zasięgiem międzynarodowym – jego produkty są eksportowane do prawie 50 krajów.

"Wielka szansa" dla dr Gerarda

Zmianę właścicielską skomentował także prezes zarządu dr Gerard, Jarosław Zawadzki. Jak przyznał jest ona wielką szansą dla firmy, ponieważ "dołączamy do grupy biznesowej o silnych fundamentach i długiej tradycji w Europie, zachowując jednocześnie elastyczność, dynamikę i pasję do jakości". 

Dr Gerard posiada w swoim portfolio produktowym ponad 200 pozycji. Produkcja skupia się w dwóch zlokalizowanych w Polsce zakładach. Spółka osiąga obroty w wysokości 130 milionów euro, zatrudnia 1100 osób i posiada spółki zależne w Rumunii i na Węgrzech.

Adam Foods to hiszpańska grupa biznesowa specjalizująca się w produkcji i sprzedaży ciastek, pasztetów, miodu, ciast, bulionów i chleba. Jest liderem w Hiszpanii i Portugalii w sektorze ciastek, z takimi markami jak Cuétara, Artiach czy Birba, pasztetów (La Piara), miodu (Granja San Francisco), ciast (Phoskitos), bulionów (Aneto) i chleba (Panrico). Jej obroty sięgają 350 mln euro.


foto: stockadobe(Mdv Edwards)

Reklama