SuperDrob łączy siły z tajwańskim producentem. W Polsce zadebiutuje nowa spółka

SuperDrob łączy siły z tajwańskim producentem. W Polsce zadebiutuje nowa spółka

SuperDrob oraz CHI MEI Frozen Food z Tajwanu złożyły oficjalny wniosek do polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na utworzenie nowej spółki. Ta ma specjalizować się w produkcji dań gotowych kuchni azjatyckiej.

Według informacji podanych przez Urząd, nowa spółka będzie działać na polskim rynku oraz innych rynkach europejskich.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

SuperDrob łączy siły z tajwańskim CHI MEI Frozen Food

Planowana koncentracja polega na połączeniu sił SuperDrob SA i CHI MEI Frozen Food Co Ltd. Nowo utworzona firma zajmie się produkcją gotowych do spożycia dań kuchni azjatyckiej, zarówno mrożonych, jak i chłodzonych. W ofercie znajdą się dania mięsne oraz wegetariańskie. Nowy podmiot będzie korzystać z wiedzy, doświadczenia i zasobów obu firm.

Strony transakcji planują, że nowo utworzony podmiot będzie prowadzić sprzedaż swoich produktów nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich. Zamierzają eksportować większość wyprodukowanych towarów poza granice Polski.

UOKiK o koncentracji

W komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów czytamy również, że ​​nowy przedsiębiorca, który miałby powstać w wyniku połączenia sił SuperDrob i CHI MEI Frozen Food, nie zakłóci konkurencji na rynku, a jedynie poszerzy dostępną ofertę dań gotowych do spożycia.

SuperDrob to firma obecna na polskim rynku mięsnym, która zajmuje się hodowlą i przetwórstwem mięsa drobiowego. Firma specjalizuje się również w produkcji dań gotowych do spożycia, zarówno mrożonych, jak i chłodzonych.

CHI MEI Frozen Food Co. Ltd działa głównie w Azji w zakresie produkcji dań gotowych kuchni azjatyckiej. Jej obecność na rynkach europejskich jest niewielka, ale firma eksportuje swoje produkty do ponad 40 krajów, głównie w Ameryce Północnej.


foto: superdrob.pl

Reklama